Decembra pirmajā nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. decembrim, Siguldā un novada pagastos iemirdzēsies centrālās svētku egles. Rūpējoties par svētku noskaņas radīšanu, šonedēļ Siguldā un visā novada teritorijā uzsākta Latvijas valsts svētku rotājumu demontāža, kas pamazām tiks aizstāta ar Ziemassvētku dekorācijām. Pa posmiem darbu laikā tiks izmantots pacēlājs, kas var atrasties arī uz ceļa braucamās daļas vai gājēju un velo joslu zonās, līdz ar to iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

Šogad pirmā Ziemassvētku egle iemirdzēsies Inciemā, tās iedegšana notiks piektdien, 2. decembrī, plkst. 16.00 pie Inciema torņa. Pirms tam gan būs čakli jāpastrādā, lai izgatavotu svētku egles rotājumus.

Vēl šajā dienā, 2. decembrī, Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums norisināsies Gaujas ciemā, Gaujaslīču ielā, to svinīgi izgreznojot plkst. 17.00.

Savukārt plkst. 18.00 pie Mālpils Kultūras centra notiks Mālpils pagasta galveno Ziemassvētku egļu iedegšana. Pasākums norisināsies ar rūķiem no Rūķu namiņa, kas kultūras centra pagalmā darbosies līdz pat 26. decembrim, aicinot pievienoties kopīgām aktivitātēm un sagaidīt gada visskaistākos svētkus. Līdz 18. decembrim Rūķu namiņā būs pieejams arī Ziemassvētku pasts. Savukārt decembra sestdienās no plkst. 11.00 līdz 14.00 ap Rūķu namiņu lieliem un maziem būs iespēja doties piedzīvojumos kopā ar jautrajiem rūķiem.

2. decembrī plkst. 19.00 Ziemassvētku egles iedegšana notiks arī pie Inčukalna Tautas nama. Plānots, ka ieradīsies pat Ziemassvētku vecītis, lai kopā ar bērniem ietu rotaļās un ballētos uz nebēdu.

Svētdien, 4. decembrī, Ziemassvētku egles iemirdzēsies Morē, Raganā, Lēdurgā un Siguldā.

Pēc spēlfilmas “Circenīša Ziemassvētki” demonstrēšanas ap plkst. 17.00 Krimuldas Tautas nama pagalmā tiks iedegta centrālā egle. Savukārt pēc Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” un mākslu skolas “Baltais flīģelis” kora koncerta “Sudraba pieskāriens…”, pēc plkst. 17.00, notiks svētku egles iedegšana pie Lēdurgas Kultūras nama.

Plkst. 17.00 pie Mores Tautas nama notiks Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums “Brīnumu lāde”. Kopā ar Ķepu patruļas suņukiem tiks meklēta brīnumlāde, kurā iekšā esot zvaigžņu putekļi no Lapzemes. Tieši šie mirdzošie puteklīši var palīdzēt greznoties Mores eglītei.

Plkst. 17.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā iemirdzēsies pilsētas centrālā egle, kura veidota no aptuveni 50 mazākām eglītēm, dekorējot tās ar vairāk nekā 9000 diožu lampiņām. Muzikālu prieka dzirksti pasākumā radīs dziedātāja Katō un “Ziemassvētku orķestris”, bet īpašo svētku tērpu eglītei uzburs “Artistic” rūķi. Līdzās mirdzošai eglei koprades laboratorijās būs skatāma Leļļu Mākslas muzeja un mākslinieku Ināras un Ulda Liepas izstāde “Ziemassvētki senajās pastkartēs”.

Gada izskaņā novadniekiem un viesiem būs iespēja apmeklēt dažādus svētku pasākumus. Aicinām sekot līdzi informācijai, lai radītu svētku sajūtu kopā!

Uzzini vairāk ej.uz/egles-iedegsana-Siguldas-novada