Lai godinātu izcilo rakstnieku Anšlavu Eglīti un atjaunotu Sporta svētkus, 16. jūlijā Inciemā visas dienas garumā norisināsies Anšlava sporta diena.

“Zari brīkšķēja, koku miza šķīda, un lopi bailēs rikšoja uz ganību otru galu, kad mēs ar Voli iznācām trenēties.” (Anšlavs Eglītis, “Pansija pilī”)

Anšlavs Eglītis bija ļoti enerģisks, vienmēr meklēja, ko darīt, nekad nestāvēja uz vietas. Un īpaši tuvs Anšlavam bija sports. Tieši Anšlavs kopā ar draugu Volfgangu Dārziņu, sauktu par Voli, Inciemā izveidoja sporta laukumu. Abiem bija arī iemīļota pastaigu distance no Murjāņiem, kur dzīvoja Volis, līdz Inciemam.

Anšlava sporta dienā ikvienam būs iespēja piedalīties komandu un individuālajās sporta disciplīnās, prāta spēlēs, kā arī doties īpašā draudzības pārgājienā, mērojot Anšlava un Volfganga iemīļoto distanci aptuveni 20km garumā.

• Volejbols 2+1 (max 8 komandas)
• Strītbols 3×3
• Stafete “Grāmatu lasītājs”
• Prāta spēles “Anšlavs un Inciems”
• Draudzības pārgājiens no Ziedoņa muzeja Murjāņos līdz Inciema Muižas parkam (~ 20 km)
Starta vietā saņemsi pārgājiena karti un uzdevumu, kuru būs jāveic maršruta gaitā.

Svarīgi!!!
Maršruts ir no punkta A līdz punktam B, tas nav apļveida. Daži posmi šķērso auto ceļu, daži posmi ir veicami pa auto ceļa nomali. Lūdzu ievērojiet piesardzību šajos posmos!!!

• Foto orientēšanās Inciemā (bērniem).

Komandu sporta veidiem pieteikums jāiesniedz līdz 15.jūlijam plkst. 12.00 vai 16. jūlijā reģistrācijas laikā no 9.00 – 9.40, vai elektroniski: anslavs@sigulda.lv. Neskaidrību gadījumā zvanīt 26752873 – Sintija.

Anšlava sporta dienas nolikums un komandu pieteikuma anketa pieejama https://failiem.lv/u/wbmp6rath

Saistītā informācija

Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciema tornī