Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Dalība pasākumā – bez maksas

Piektdien, 16. jūnijā, plkst. 19.00 pie Siguldas pagasta Kultūras nama norisināsies Āra lasītava pirmsjāņu noskaņās. Lasītavā viesosies etnogrāfe, pērn iznākušās grāmatas “100 vainagi Latvijai” autore Indra Čekstere, kā arī atraktīvā folkloras kopa “Senleja”.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt grāmatas tapšanas, vainagu darināšanas un Jāņu tradīciju stāstus, klausīties jāņu laika dziesmas un piedalīties rotaļās folkloras kopas “Senleja” vadībā. Apmeklētājiem būs pieejama arī jāņuzāļu darbnīca, kurā ikviens būs aicināts iemēģināt roku vainagu pīšanā un kopīgi darināt vīteni svētku noformējumam.

“Latviešu tautas vasaras saulgrieži ar Zāļu vakaru, jāņuzālēm, vainagiem, Jāņu uguņu un līgotņu burvību, ar visu paaudžu kopību vasaras skaistākajā brīdī, savieno cilvēkus un dabu kopīgā mīlestības aplī. Svētku vainags simbolizē Saules gaitu Debesīs, vainags priecē un dziedina, liek sajust mīlestību, pateicību un zemes spēku. Cilvēki no Latvijas novadiem dalījušies ar savām atmiņām un izjūtām, pinot vainagus, lasot zālītes un puķes, dziedot un pušķojot savas mājas un mīļos cilvēkus, klājot galdus, iekurot ugunskurus un iededzinot jāņugunis, sagaidot rītausmu ar svētīgo rasu un ar sev tuvu jāņuzāli Latvijas vainagā vēlot labu savai dzimtajai zemei un cilvēkiem,” stāsta grāmatas autore Indra Čekstere.