Datums:
Adrese:
  • Siguldas novads
Kontakti:
Cenas:

Biļetes cena Skulmju dzimtas mājas ekspozīcijā ir 2 eiro, ģimenes biļetes cena – 5 eiro, arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

Biļetes cena izrādei ” Krāmu tirgus” –  3 eiro, arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

Apkaimes iedzīvotājiem un ikvienam novadniekam, kā arī viesim tiek piedāvāts iedzīvināt vietējās kultūrtelpas un stiprināt draugu un kaimiņu savstarpējās saites. Visu augustu ikvienam interesentam būs iespēja piedzīvot daudzveidīgos programmas notikumus, tajā skaitā koncertus rīta agrumā un vakaros, sarunas pie tējas tases, meistardarbnīcas un radošas aktivitātes, kā arī zaļumballi.

Visu aizsāksim 31. jūlijā plkst. 11.00 Sidgundā, Zemeņu muižiņā, ar muzikālo rītu, kurā priecēs instrumentālais ansamblis “Acumirklis”. 3. augustā Sunīšos plkst. 19.00 uzstāsies ukraiņu dziesminiece Daria Leleko, kura pašlaik dzīvo Siguldā. Pasākumā varēs iepazīt ukraiņu kultūru un folkloru. Sunīšos aizsāksies sarunu cikls ”Vēstures lappuses” kopā ar Turaidas muzejrezervāta vēsturniekiem un pētniekiem. Pirmā vakara viešņa Vija Stikāne. Bet Inčukalna bibliotēka šajā dienā no plkst. 12.00 līdz 17.30 aicinās uz Grāmatu dienu un “Prāta spēlēm” gan bērniem, gan senioriem. Turklāt Inčukalna bibliotēkā 1., 8., 15., 22., 29. augustā no plkst. 16.00 līdz 18.00 plānotas arī aktivitātes bērniem un jauniešiem “Satiec draugus bibliotēkā!”.

Ceturtdien, 4. augustā, plkst. 19.00 Mores Mākslu šķūnī notiks vakara muzikālais pikniks ar Inesi Ērmani un Andri Ērgli. Papildus tiek piedāvāts golfa kroketa vakars ar treneri Kalvi Grīnbergu.

Pirmās nedēļas aktivitātes noslēgs Skulmju dzimtas mājas Dārza svētki īpaši radošā un iedvesmojošā vidē, kurā 6. augustā no plkst. 16.00 līdz 20.00 varēs baudīt plenēra “Mergupe krāsās” darbus un klausīties saksofonista Elmāra Rudzīša muzikālo performanci.

Augusta otro nedēļu varēs iesākt 10. augustā ar kino vakaru Sunīšos un mierīgām “Laiks tējai” sarunām ar smalku rokdarbu darinātāju Aigu Rogu, kuras izstādes “Izšuvumi krustdūrienā” atklāšana plānota 11. augustā plkst. 18.00 Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā. Vēl šajā dienā plkst. 19.00 tiks rīkots vakara muzikālais pikniks ar Mārtiņu Strodu Mores Mākslu šķūnī un radošais sarunu klubiņš ar Mores bitenieci Aigu Cederi “Viss par un ap bitēm”. 12. augustā no plkst. 10.00 Siguldas pagasta mazākos iepriecinās radošas darbnīcas, kas darbosies Siguldas pagasta bibliotēkā, bet plkst. 21.00 Krimuldas pagasta Inciemā varēs izdejoties zaļumballē kopā ar grupu “Apvedceļš”.

13. augustā visā novadā 12 saimniecības aicinās uz “Mājas kafejnīcu dienām”. Uz “Mājas kafejnīcu dienām” aicinās arī Skulmju dzimtas mājas un Gaujas klubs. Līdztekus šim notikumam varēs piedalīties arī Ģimenes dienā Gaujas Dienas centrā. Turklāt 13. augustā plkst. 11.00 ikviens aicināts apmeklēt “Rītu ar literatūrzinātnieku” Mores Mākslu šķūnī, lai ieklausītos Māras Grudules stāstījumā par tēmu “Izbrauciens zaļumos: Siguldas novads Baltijas vācu acīm”. 14. augustā Lēdurgas “Muižas parkā” tiks uzsākta veselīgu dzīvesveidu rosinoša biodanza (biodeju) kustību aktivitāte. 14. augustā plkst. 12.00 Allažmuižas parkā gaidāma izrāde bērniem “Kā saule gadījās” un “Vēstures lappuses” kopā ar Ligitu Beitiņu.

No 15. līdz 19. augustam novada apkaimes iezīmēsies bērnu un jauniešu notīs. Lēdurgas pagasta jaunieši varēs veltīt laiku dažādām radošām un piedzīvojumiem bagātām aktivitātēm, kas tiks īstenotas “Lēdurgas jauniešu nedēļā”. Jūdažos 18. augustā plkst. 12.00 notiks Galda spēļu diena un “Vēstures lappuses” kopā ar Edgaru Ceski, Mores Mākslu šķūnī plkst. 19.00 – vakara muzikālais pikniks ar Emīliju Kati Tomsoni un radošais klubiņš kopā ar Mores rokdarbniecēm, kura laikā būs iespēja izmēģināt rokassprādžu aušanu ar pērlēm. Siguldas pagasta bibliotēka 19. augustā aicinās uz radošām darbnīcām bērniem, bet 20. augustā plkst. 15.00 Inciemā tiks rīkota Lielo spēļu diena un izrādīta animācijas filma bērniem “Pilles piedzīvojumi”.

Vairākas reizes mēnesī Sunīšu Kopienas centrā tiksies aktīvie novadnieki, lai piedalītos gan sportiskās aktivitātēs (ciguna vingrošana), gan radošās (mašīnadīšanas nodarbības) un izzinošās nodarbēs, apgūstot arī komercdarbības pamatus.

21. augustā plkst. 16.00 Sidgundas pagasta “Koklēs” Jaunais Miltu teātris izrādīs lugu “Krāmu tirgus” . 24. augustā plkst. 16.00 Gaujas Dienas centrā gaidāma saruna par Gaujas ciemata vēsturi, bet plkst. 19.00 – muzikālais vakars Sunīšos. 25. augustā plkst. 12.00 Jūdažos notiks radošā un sarunu klubiņa “Laiks tējai” tikšanās ar Mikologu biedrības valdes locekli Edgaru Mūkinu. Sarunas tēma  – “Mūsu meža sēnes”. Plkst. 13.00 Inciemā paredzēta dizaina pastaiga kopā ar “H2E”, piedāvājot apmeklēt Anšlava Eglīša ekspozīciju. Turklāt Inciemā augustā varēs piedalīties nūjošanas, kā arī mašīnizšūšanas  nodarbībās. Tāpat 25. augustā plkst. 19.00 Morē gaidāms kino vakars bērniem, radošais klubiņš kopā ar Mores jauniešu saimi un saldo našķu “Vasara burciņā” meistarklase ar Gitu Kauliņu. Savukārt 27. augustā plkst. 22.00 Lēdurgas “Puķudruvās” risināsies kino vakars un būs arī zaļumballe.

Saistītā informācija

Skulmju dzimtas mājas ekspozīcija