Datums:
Adrese:

Sigulda kā pirmā pilsēta ārpus Rīgas ar kopīgu tautas tērpu dižošanos iegriezusi unikālos tautas tērpa brunčus.

Par godu XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem ir radīts unikāls un iespaidīgs vides objekts “Neapstājies griezies” – kustīgi 3D tautastērpi, kas griežas, reaģējot uz garāmgājēju kustībām. Iespaidīgais vides objekts 11. jūlijā ar kopīgu tautas tērpu dižošanos un lustīgām dejām tika iegriezts Siguldas Stacijas laukumā, kur tie griezīsies līdz 27. jūlijam, pēc tam turpinot savu ceļu apkārt Latvijai.

Sigulda ir lepna, ka ir pirmā pilsēta ar kuru svārki sāk apceļot Latviju. Tā ir iespēja vēl mirkli pakavēties Dziesmu un deju svētku sajūtās un priecāties par mūsu tautas bagātību un kultūrvēsturisko krāšņumu.

Svārki reprezentē četru Latvijas kultūrvēsturisko novadu tautas tērpu fragmentus. Kurzemi atspoguļo Bārtas tautas tērpa svārki, Zemgali Platones tērpa svārki, Vidzemi  Kusas tērps un Latgali Kārsavas tautastērpa svārku raksti. Tautas tērpi izvēlēti sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kultūras centru (LNKC), ar kuru palīdzību veikta arī oriģinālo tērpu 3D skenēšana, lai iespējami precīzāk atdarinātu tērpos izmantotos toņus un rakstus.

Svārku instalācija Siguldas Stacijas laukumā būs apskatāma un iegriežama jebkuram garāmgājējam līdz 27. jūlijam. Pēc tam tā ceļos tālāk uz Cēsīm un citām Latvijas pilsētām.