Datums:
Adrese:
Kontakti:

28. janvārī Livonijas ordeņa Siguldas pilī norisināsies lielākais Siguldas gastronomijas festivāls “Ziemas garšu svinēšana”. Pasākumā no plkst. 12.00 līdz 16.00 apmeklētāji būs aicināti izbaudīt labākos Rīgas–Gaujas reģiona šefpavāru gatavotos ēdienus.

Ziemas izaicinājumā, kas notiek jau piekto gadu, piedalīsies un uz uguns ēdienus gatavos šefpavāri no atzītākajiem restorāniem: “Entresol”, “Ferma”, “Pavāru māja Līgatnē”, “Kungu Rija”, “Mālpils muižas restorāns”, “Bīriņu Pils restorāns”, “Hotel “Sigulda” restorāns”, “Mr.Biskvīts” kā arī jaunie festivāla dalībnieki “Beef Room”. Gastrogrilbārs “Kokos” un tā šefpavārs Jānis Siliņš sadarbībā ar izcilo garšu meistaru Mārtiņu Sirmo pārsteigs festivāla apmeklētājus ar unikālu gatavošanas performanci “Dantes Uguns”.

Ziemas garša Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupās tiks svinēta bungu un dūdu grupas “Auļi” muzikālajā pavadījumā, ko papildinās Katrīnas Dimantas un draugu radītais spēcīgais enerģijas lādiņš. 

Restorānu sarūpēto garšas baudījumu papildinās arī vietējie novada garšu ražotāji.

Festivāla īpašais produkts, ko šefpavāri iekļaus savās receptēs, šogad būs ķimene – par godu Siguldas novada vēsturiski unikālā produkta “Allažu ķimelis” 200. gadskārtai.

Gadu iesāksim garšīgi un svētki vienlaikus turpinās iezīmēt Siguldas videi draudzīgo raksturu, proti, festivālā tiks izmantoti tikai videi draudzīgi trauki.

Par enerģijas pilnu atmosfēru pasākuma laikā rūpēsies muzikālās grupas, dīdžeji un ledus mākslinieki. Savukārt teritorijā pieejamās amatnieku darbnīcās piedāvājumā būs dažādu prasmju apguve un iepazīšanās ar produktiem, kas radīti tepat, Siguldas pils kvartālā.

Lai gastronomisko pasākumu izbaudītu pilnvērtīgi, apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

“Ziemas garšu svinēšana” ir gastronomijas festivāls, kas Livonijas ordeņa Siguldas pils teritorijā noritēs jau piekto reizi, aicinot apmeklētājus ļauties gastronomiskam piedzīvojumam, izbaudot Rīgas–Gaujas reģiona labāko restorānu uz dzīvas uguns gatavotās maltītes. Ēdiena gatavošanā tiek izmantotas vietējā reģiona sezonai raksturīgas sastāvdaļas.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram.

Saistītā informācija

Livonijas ordeņa Siguldas pils
Mālpils muiža
Viesnīcas Sigulda restorāns
Kokos
Kungu rija