Iepazīsties ar kvartāla vēsturi

Tieši šeit - Siguldas pils kvartālā, stratēģiski pārdomātajā un ainaviski bagātajā vietā - meklējami Siguldas pilsētas pirmsākumi. Siguldas pils kvartāls kļuvis par siguldiešu un pilsētas viesu iemīļotu atpūtas vietu.

Tieši šeit – stratēģiski pārdomātajā un ainaviski bagātajā vietā – meklējami Siguldas pilsētas pirmsākumi.

Laiks šeit atstājis neskaitāmus slāņus no pils uzcelšanas 13.gadsimtā līdz tās nozīmības zaudēšanai kā militāram nocietinājumam 18.gadsimtā. Gadsimtu vēlāk pilsdrupas iemīļotas kā romantiska pastaigu vieta, savukārt savu uzplaukumu piedzīvojusi priekšpils,  kuras teritorijā kņazu Kropotkinu dzimta uzceļ Siguldas Jauno pili un izveido muižas centru, šajā laikā dibinot Siguldā tūrisma tradīcijas.

Pārdzīvojot I pasaules karu, Jaunajā pilī saimniekošanu uzsāka Latvijas žurnālistu un raksnieku savienība, 1937.gadā, pamatīgi pārbūvējot gan muižas ēkas, gan Jauno pili, padarot to par Latvijas nacionālā romantisma interjera pērli, vien pils ārējo fasādi atstājot vēsturiskajā neogotikas izskatā.

Pēc II pasaules kara pils teritorija uz gandrīz 40 gadiem tiek norobežota un ēkās tiek ierīkotas ārsniecības iestādes.

Piedzīvojot valsts neatkarības atjaunošanu, arī Siguldas pils kvartāls atkal kļūst par siguldiešu un pilsētas viesu iemīļotu atpūtas vietu. Ar pašvaldības atbalstu atjaunotas vēsturiskajā centra ēkas, un tās kļuvušas par darbnīcām rosīgiem un radošiem Siguldas amatniekiem.

Šeit savu mājvietu radusi virkne radošu uzņēmumu, kas ikdienā piedāvā pilsētas viesiem un siguldiešiem iepazīties ar mākslinieku darbnīcām, izmēģināt roku Nameja gredzenu darināšanā, izsmalcinātu vēstuļu rakstīšanā, ādas izstrādājumu darināšanā, fotostudijās iespējams iemūžināt savus īpašos dzīves mirkļus gaumīga interjerā, un jaunu pieredžu piesātināto dienu noslēgt ar pastaigu Pils kvartālam pieguļošajās pilsdrupās.

Turklāt no  vasaras sākuma līdz pat zelta rudenim Siguldas pils Paviljons aicina uz daudzveidīgiem un aizraujošiem mūzikas, kino un deju vakariem, kopīgi baudot skaistos vakarus Siguldā.

Paviljona pasākumus, kā arī Siguldas pilsdrupu koncertus bauda gan vietējie Siguldieši, gan tūristi. 2018. gadā Siguldas pils kvartāls ieguva jaunu elpu un kļuva par pastāvīgu galamērķi gan siguldiešiem, gan pilsētas viesiem.

Aizvērt
Siguldas Jaunā pils vērusi durvis apmeklētājiem

Nāc iepazīties ar Latvijas arhitektūras unikālo nacionālā romantisma interjera pērli un izstaigā pils ekspozīcijas, greznos gaiteņus, izstāžu zāles un uzkāp pils tornī!

Uzzināt vairāk
Sajūti vēstures elpu Livonijas ordeņa pils mūros

Ikvienam ir iespēja uzkāpt Dienvidu un Ziemeļu torņos, staigāt pa mūra sienām, izbaudīt senatnīguma auru un ainavas, kas paveras no torņa uz Gaujas senieleju un pārējiem pilsētbūvniecības pieminekļa vēsturiskajiem centriem.

Uzzināt vairāk
Radi piedzīvojumu un atmiņas savām rokām

Siguldas pils kvartālā mājvietu raduši virkne radošu uzņēmumu, kas ikdienā piedāvā pilsētas viesiem un siguldiešiem iepazīties ar mākslinieku darbnīcām, izmēģināt roku Nameja gredzenu darināšanā, izsmalcinātu vēstuļu rakstīšanā, ādas izstrādājumu darināšanā, iemēģināt roku Siguldas slavenākā suvenīra - spieķa, izgatavošanā un ne tikai!

Uzzināt vairāk
Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.