Būvniecības sezonai ritot pilnā sparā, turpinās valsts autoceļa P8 pārbūves darbi Gaujas senielejā. Autovadītāji aicināti rēķināties ar ilgāku laiku ceļā un pēc iespējas izmantot citus maršrutus. Tāpat novērots, ka būvdarbu objektā autovadītāji regulāri pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, neievērojot luksofora signālus, kas rada bīstamas avārijas situācijas – pretīmbraucošajiem autovadītājiem nav iespēju izmainīties šaurajā ceļa brauktuvē būvdarbu zonā, un tā rezultātā satiksme palēninās un veidojas sastrēgumi. Tāpēc būvdarbu veicējs SIA “Binders” aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumus un sarkano luksofora signālu visiem drošas satiksmes kustības nodrošināšanai. Papildus VSIA “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka būvdarbu posmā starp Turaidu un Siguldu pēc vasaras saulgriežu brīvdienām (pēc 28. jūnija) uzsāks darboties vēl viens luksoforu posms Siguldas nogāzē (11,6.–12,5. km), kas pēc skaita būs trešais. 

❗️ Luksofora posmā (pretī Gūtmaņalai) tiks slēgtas abas sabiedriskā transporta pieturvietas ar nosaukumu “Senleja”. Pasažieriem būs iespēja izkāpt pēc pieprasījuma vai nākamajā tuvākajā pieturvietā.

Informējam, ka Gaujas Nacionālā parka informācijas centrsℹ un stāvlaukums Turaidas ielā 2a Siguldā joprojām būs pieejams apmeklētājiem katru dienu no plkst.9.00 līdz plkst.19.00. Nokļūšanai uz Gūtmaņalu vai citiem tūrisma apskates objektiem, un dabas takām, iespējams izmantot tuvumā esošos stāvlaukumus – 

stāvlaukums pie Siguldas Vagoniņš Siguldā (J. Poruka iela 14, Sigulda);
stāvlaukums pie Siguldas Vagoniņš Krimuldā (Krimuldas iela 3, Sigulda);
stāvlaukums pie Siguldas Pils kvartāls (Pils iela 16, Sigulda)
stāvlaukums pie Siguldas DEVONS (Pils iela 10, Sigulda)
stāvlaukums pie Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centra (Raiņa iela 3, Sigulda);
stāvlaukums pie Svētku laukuma (Leona Paegles iela 22, Sigulda);
stāvlaukums pie tilta pāri Gaujai (skatīt kartē);
stāvlaukums pie Siguldas Piedzīvojumu Parks “Tarzāns” (Peldu iela 1, Sigulda);
stāvlaukums pie Velnalas klintīm/ Piķenes kraujas (skatīt kartē)

Turpinājums par remonta darbu norisi –

Brīvdienās un pirmssvētku dienā ierobežojumu apjoms remonta posmā paliks nemainīgs. Tāpēc iespēju robežās, lai nokļūtu no Valmieras šosejas (A3) uz Vidzemes šoseju (A2) un otrādi, autovadītāji aicināti braukt caur Vidzemes šosejas (A2) Sēnītes mezglu. Ja nepieciešams nokļūt Turaidā, lai izvairītos no sastrēgumiem būvdarbu zonā, var izmantot autoceļu no Ragana–Turaida (P7). Novadniekiem un pilsētas viesiem Gaujas Nacionālā parka informācijas centrs un stāvlaukums Turaidas ielā 2A, Siguldā, joprojām pieejams apmeklējumam katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00. Aktuālā informācija par stāvlaukumiem Gaujas senielejas dabas taku un tūrisma objektu apskatei pieejama šeit.

Luksoforu signālu ilgumi ir pārbaudīti un pielāgoti. Autovadītāji aicināti rēķināties, ka objektā strādā lielgabarīta tehnika, līdz ar to būvdarbu posmos nav iespējams veikt apgriešanas manevrus, un neievērojot luksofora signālus, autobraucēji var paralizēt satiksmi pavisam. Paredzamais remontdarbu šķērsošanas laiks ir aptuveni 45 minūtes, sastrēgumu laikā līdz pat vienai stundai. VSIA “Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka kravas transportam būvobjektu šķērsot ir aizliegts, pirms būvdarbu zonas ir uzstādītās attiecīgās ceļazīmes.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” jau ziņoja, ka maijā Turaidā uzsākta valsts reģionālā autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) pārbūve posmā no Turaidas līdz krustojumam ar Cēsu ielu (8,3. km–12,50. km), izņemot Gaujas tiltu. Kopumā būvdarbi uz ceļa braucamās daļas tiks organizēti trīs posmos; autobraucējiem ar satiksmes ierobežojumiem būs jārēķinās, šķērsojot visu būvdarbu zonu. Satiksme tiek regulēta ar luksoforiem, satiksmes regulētājiem, būvdarbiem pamīšus notiekot vienā vai otrā ceļa joslā.

Izstrādājot satiksmes organizāciju, ņemts vērā fakts, ka stāvā ceļa reljefa dēļ atsevišķās vietās varētu būt problemātiska automašīnu braukšanas uzsākšana, iedegoties luksofora zaļajam signālam. Tāpēc autovadītājiem ir lūgums īpaši uzmanīgi iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmām, norādēm un ceļa zīmēm pirms ceļa krustojuma ar autoceļu Turaida–Ragana (P7). Lai turpinātu ceļu taisni virzienā no Turaidas uz Inciemu, automašīnu plūsma tiks novirzīta no ceļa P8 uz P7, kur esošais stāvlaukums būs pielāgots apgriešanās manevram, bet satiksme tālāk organizēta ar luksoforu.

Būvprojekta ietvaros paredzēts pārbūvēt esošo ceļa konstrukciju un veikt pilnu segas pārbūvi, izbūvējot salturīgo slāni, pamatus un ieklājot asfaltbetonu. Apgaismota gājēju ietve tiks izbūvēta Turaidas nogāzē līdz esošajai gājēju takai pie Gūtmaņa alas, kā arī Siguldas nogāzē līdz Gaujas tiltam. Tāpat tiks izbūvētas drenāžas un lietusūdeņu kanalizācijas sistēmas, lai nodrošinātu ūdens atvadi no ceļa konstrukcijas un nogāžu eroziju. Apzinoties, ka objekts atrodas Gaujas senielejā, kas ir viena no vietām Latvijā, kur visaktīvāk norisinās mūsdienu ģeodinamiskie procesi, būvdarbu laikā tiks veikts Turaidas nogāzes ģeo-monitorings. Tas nepieciešams, lai pēc iespējas izvairītos no nogāzes noslīdeņu riska.

Sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un Krimuldas novada pašvaldību, plānots sakārtot arī autoceļa P7 pieslēguma zonu autoceļam P8.

Darbus par līgumcenu 4,3 miljoni eiro (ar PVN) veiks ceļu būves firma SIA “Binders” un tos plānots pabeigt 2022. gada vasarā. Projekta autors SIA “Projekts 3”.

Informāciju sagatavoja:
VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa