Adrese:
Cenas:

Bezmaksas

Pieejamība:

Svētku laukums izbūvēts par godu Siguldas pilsētas astoņsimt gadu svinībām 2007. gadā. No tā skatu platformas paveras klasiska ainava uz Gaujas senieleju un Krimuldas pili.

Kā liecina pats Svētku laukuma nosaukums, šī vieta pulcē Siguldas vietējos iedzīvotājus un viesus atzīmēt dažādus svētkus, baudīt koncertus un gadskārtu pasākumus, pirkt un pārdod gadatirgos un izaicināt sevi, piedaloties sporta pasākumos. Šeit iespējams pulcēt pat 30 tūkstošus apmeklētāju, pirmoreiz Svētku laukums šādu skatītāju skaitu piedzīvoja Latvijas populārākās grupas „Prāta Vētra” koncerta laikā 2007. gada augustā.

Ik gadu Svētku laukums pulcina iedzīvotājus novada svētku laikā maija beigās un aicina uz andeli pirkt un pārdot gribētājus tradicionālajos gadatirgos. Katru gadu šeit norisinās Latvijas stādu parāde, kuras laikā apmeklētājiem ir iespēja izstādē aplūkot un iegādāties Latvijā audzētus stādus. Svētku laukumā finišē Latvijas riteņbraucēju vienības brauciens, kura tradīcijas aizsācējs ir tā laika Valsts prezidents Kārlis Ulmanis 1936. gadā. Svētku laukums ir iecienīta vietējo siguldiešu pastaigu vieta, ik gadu šajā laukumā tiek uzstādītas Siguldas pilsētas Ziemassvētku eglītes.

No skatu laukuma, kas izveidots Svētku laukuma nomalē paveras elpu aizraujošs skats uz Gaujas senleju un upes labajā krastā esošo Krimuldas pili.

Birkas:
panorāmas rats Parki un skvēri svētki