Adrese:
Cenas:

Bezmaksas

Pieejamība:

Trīs milzīgas dzelzs atslēgas, kuras balsta akmens mūris un metāla arkas, simbolizē trīs vēsturiskos centrus – Siguldu, Turaidu, Krimuldu – un to vienotību.

Vietā, kur satiekas Raiņa iela ar Pils ielu, 2007. gadā, atzīmējot Siguldas astoņsimtgades svinības, tika uzstādīts Atslēgu skvērs. To veido vairāki mākslinieciski metāla objekti – tiltiņš, arkas un atslēgas -, kas savā starpā ir stilizēti saskaņoti. Saskaņā ar izvēlēto pilsētas noformējumu, katru gadu ziedu topiārijs tiek veidots no dažādiem augiem. Iestājoties pavasarim, atraitnītes un dažādas sīpolpuķes, tostarp tulpes un krokusi, rotā Atslēgu skvēru. Kompozīcija, ziedu izvietojums un to dažādība, kā arī augu izvēle ir tieši atkarīga no izvēlētā pilsētas noformējuma, kas katru gadu tiek mainīts.

Kā papildus elements Atslēgu skvēra noformējumā ir nelielais pusloka tiltiņš, kas nu jau kļuvis par iecienītu vietu jaunlaulātajiem atslēgu slēgšanai kā simbols tīrai un uz abpusēju uzticību balstītai mīlestībai. Te nu jāmin fakts, ka atslēgu pieslēgšana tiltiņam nav atļauta.

Atslēgām piemīt arī simboliska nozīme. Jau no seniem laikiem pilsētas atslēga ir tās drošības un patstāvības simbols. Vēl viduslaikos masīvos cietokšņu vārtus noslēdza, lai saglabātu pilsētnieku drošību nakts stundās un ienaidnieku uzbrukuma brīžos. Par pilsētas atslēgu atbildīgais bija pilsētas galva. Ja strīdu un karu laikā pilsēta tika iekarota, tās pārvaldītājam atslēgas bija jānodod nākošajam pilsētas saimniekam. Līdz mūsdienām atslēgas ir saglabājušas to simbolisko nozīmi, pagātnē atstājot to utilitāro nozīmi. Tikai dažām pilsētām ar senu un bagātu vēsturi no viduslaikiem līdz mūsdienām ir saglabājusies vēsturiskā atslēga.

Audiogids

Birkas:
audiogids Parki un skvēri