Pie Jūdažu ezera izveidota atpūtas vieta, izbūvējot un iekļaujot atpūtas labiekārtojuma elementus – celiņus, soliņus, pārģērbšanās kabīni, pontonu – radot kvalitatīvu un drošu vidi vienai no populārākajām atpūtas vietām vasaras sezonā novadā.
Jūdažu ezers atrodās Viduslatvijas nolaidumā 8 km no Siguldas. Tā platība ir 32,7 ha, garums sasniedz 1.8 km, platums 230 metri. Maksimālais dziļums 8 m, vidējais 3,9 m. Ezera dobe ir izstiepta, krasti lēzeni. Ezerā ietek Zušupīte un vēl 7 citas mazākas ūdensteces. Ezera dienvidu daļā no tā iztek Teiļupīte. Ezera dibenā ir 1-2 metrus dziļš dūņu slānis.
Jūdažu ezers pieder pie eitrofa tipa ezeriem, kam raksturīga augsta potenciālā zivju produktivitāte.
Saskaņā ar Zvejniecības likumu ap ezera krastu noteikta 10 m plata tauvas josla, ko zvejnieki un makšķernieki drīkst izmantot, pārvietojoties gar krastu, bet citām ar zvejniecību saistītām vajadzībām to var izmantot pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku.
Ūdenstilpnē ir atļauts makšķerēt fiziskām personām, kas makšķerēšanas laikā var uzrādīt derīgu makšķernieku karti.
Jūdažu ezerā mītošās zivis – asaris, līdaka, līnis, karpa, raudis, plaudis.
2021. gada kontrolzvejā Jūdažu ezerā tika konstatētas 11 zivju sugas: līdaka Esox lucius, plaudis Abramis brama, plicis Blicca bjoerkna, rauda Rutilus rutilus, rudulis Scardinius erythrophthalmus, līnis Tinca tinca, ausleja Leucaspius delineatus, spidiļķis Rhodeus amarus, asaris Perca fluviatilis, ķīsis Gymnocephalus cernua un akmeņgrauzis Cobitis taenia, kā arī signālvēzis Pacifastacus leniusculus.