Livonijas ordeņa Siguldas pils ir atpazīstama ne vien kā vēsturisks apskates objekts, ko iecienījuši tūristi, bet arī kā vērienīga koncertu un pasākumu norises vieta. Ik gadu Siguldas pilsdrupu estrādē notiek dažādi koncerti un festivāli.

Īpaši atzīmējami ir Daiņa Kalna organizētie Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kad Siguldas pilsdrupu estrāde kļūst par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam, ar iespēju dzirdēt gan Latvijas, gan pasaules izcilākos operdziedātājus. Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki norisinās jau vairāk kā 25 gadus.

2016. gada vasarā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstājās īru dziesminieks Demjens Raiss (Damien Rice) un britu rokgrupa „James”.

2017. gada vasarā apmeklētājus priecēja pasaules līmeņa zvaigžņu koncerti – Jaunzēlandes grupa „The Naked and Famous”, dziedātāja Džesija Veira (Jessie Ware) un populārā Lielbritānijas grupa „The xx”, kā arī pašmāju grupa “The Sound Poets”.

2018. gadā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstājās tādi pasaules mūzikas industrijas grandi kā grupa A-ha, The Dire Straits, roka zvaigzne Zucchero, dziedātājas Laura Pergolici (LP) un Rita Ora, kā arī viena no Latvijas atpazīstamākajām grupām – “Instrumenti”.

Līdz ar dažādu muzikālu notikumu daudzveidību Siguldas pilsdrupu teritorijā jau par tradīciju uzskatāms janvārī notiekošais gastronomijas festivāls “Ziemas garšu svinēšana”, kas pulcē labākos Rīgas-Gaujas reģiona šefpavārus. Siguldieši iecienījuši arī “Muzikālās brokastis”, kad jūlija svētdienu rītos iespējams brokastot ar līdzņemtām uzkodām un baudīt muzikālu gaisotni pilsdrupu fonā.

TelpaIzmaksas EUR, stundāKatra nākamā stunda
Livonijas ordeņa Siguldas pils estrāde430.00180.00
Livonijas ordeņa Siguldas pils 3. stāvs55.00
Terase55.00
Birkas:
apskates objekts koncertu norises vieta