Adrese:

"Villa Zaļā" ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, valsts aizsardzības nr. 8498.

“Villa Zaļā” ir vienīgais autentiski saglabājies Siguldas kūrorta apbūves paraugs, kas ļauj iztēloties Siguldas pilsētas, bet jo īpaši Šveices ielas apbūvi 20.gadsimta sākumā. Šī vasarnīcas tipa koka ēka ar izbūvētām verandām, balkoniem un ažūriem kokgriezumiem būvēta 19.gadsimta beigās.

Kopš 2018.gada ēkas teritorijā ir ierīkots radošais kvartāls. Šveices iela bija pirmā vienlaidus apbūvētā iela Siguldā. Pirms Pirmā pasaules kara Siguldā bija 114 vasarnīcas un pansijas.

1891. gadā muižas īpašniece Olga Kropotkina ēku iznomāja diplomētam aptiekāram Hugo Fogelim, kurš te atvēra pirmo Siguldas aptieku, kas te darbojās līdz pat 1924. gadam. Pēc agrārās reformas 1923. gadā “Villa Zaļā” nonāca Georga Kropotkina īpašumā, un zināms, ka līdz 1939. gadam te dzīvoja Marija Kropotkina. Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā ēkā atradusies miertiesa, vēlāk bibliotēka. Sekojot pastaigu maršrutam “Siguldas pastaigas pa vēsturiskajām ēkām”, ikviens apmeklētājs no Tūrisma informācijas centra dzelzceļa stacijas ēkas var doties izpētīt Siguldas vēsturisko apbūvi.

Audiogids

Birkas:
audiogids