Sigulda, pilsēta, kur tik daudz brīnišķīgu skatu un vietu it visur, taču tie, kas šeit dzīvo un šo pilsētu sauc par mājām, zina, kur slēpjas arī tās apslēptā burvība. Siguldas pilsētas vidusskolas radošo industriju 12. klase radīja stāstus, kuros iekļauti, viņiem īpaši pieturas punkti Siguldā, kuri pelnījuši vairāk acu, kas uz tiem lūkojas un vairāk dvēseļu, kas glabās un stāstīs stāstus par šīm vietām. Tieši tāpēc, lai ikviens varētu teikt “Es biju te!”, tapušas 3 dažādu stāstu pastaigu izrādes, kuras ar sastādīta maršruta palīdzību izvedīs tevi cauri Siguldas populārākajām, ne tik pazīstamām un Siguldas ciemiņam apslēptām vietām. Lai tavs piedzīvojums būtu vēl aizraujošāks, tava ceļojuma gaitā tavās austiņās paralēli būs dzirdams kāda personāža stāsts. Vai esi gatavs veikt izvēli starp 3 maršrutu pastaigu izrādēm un doties redzēt dzirdēt ko pavisam jaunu?

Lejupielādē aplikāciju Smart Guide un iepazīsti jauniešu veidotos maršrutus.

“Izdejotās ielas”

“Dīvaini, kā strādā mūsu atmiņas. Dažreiz nesaprotu, kāpēc dažās lietas atceros kā vakar, bet dažās pat neeksistē manā domu kosmosā, lai gan tās vajadzētu vairāk.”

Stāsts balstās meitenes atmiņās, no viņas 16 -18 gadiem. Atmiņās par mīlestību, spēcīgām jūtām, īstu un patiesu draudzību un trakiem piedzīvojumiem.

“Tu dzirdēsi manas atmiņas, kuras esmu piedzīvojusi pēdējo trīs gadu laikā. Ar manu stāstu būs kā ar atmiņām – mēs atceramies mirkļus, notikumus un sajūtas, nevis datumus, dienas un laikus. Šeit kopā mīsies gadi, gadalaiki un dienas ar naktīm. Ja tu apjūc, lūdzu, nejūties vainīgs, ar mani tas notiek visu laiku.”

(5,7 km, laiks 1,5h)

maršruta punkti;

1. Stacijas laukums – Ievads/iepazīšanās

2. Autoostas otrā pietura

3. Atbrīvotāju iela uz skolas pusi

4. Ozols un zālājs pie SPV

5. Dārza iela

6. Latvijas nafta

7. Ērikas lapene

8. Rožu iela

9. Mana suņu taciņa

10. Taisnā iela līdz pieturai

11. Institūta pietura

“Apziņas modinātājs”

Katru no mums regulāri pārņem ikdienas steiga, tāpat galveno varoni, kādu meiteni, kas nerod mieru savā ikdienā, taču kādu dienu tas mainās.

“Neatceros pēdējo reizi, kad man bija pieticis laiks iegrimt kaudzē mīkstu dūnu spalvu un nesteigties laikam pa priekšu kā dažus gadus atpakaļ, kad vēl biju bērns.”

Šis stāsts ir kā miera pietura mums steidzīgajiem ļautiņiem, atgādinot, ka it visur ir saskatāms un sajūtams mums vajadzīgais, ir nepieciešams tikai mirklis, lai ielūkotos tajā, kam nekad neesam pievērsuši uzmanību.

(3 km līdz 40 min)

maršruta punkti;

1. Pilsdrupu dīķis

2. Ainava pie vagoniņa

3. Šūpoles pie serpentīna

4. Mazā mājiņa kalnā

“Viss, kas atgādina viņu”

Puisis, kas ir atgriezies sev tik sen pazīstamajā vietā Siguldā, kura ir ietīta viņa atmiņās un pirms gadiem piedzīvotajos notikumos, meklē miera un komforta sajūtu – atpūtu. Atgriežoties Siguldā, viņš atgriežas dažādās sev pazīstamās vietās, kuras ir pilnas ar pagātnes atmiņām, piedzīvojot tās ar jauniem cilvēkiem un notikumiem. Kad ir laiks doties prom no šīs pilsētas, puisi piemeklē viņa sāpīgā pagātne – šī noslēpumainā meitene.

(6,6 km līdz 1h)

maršruta punkti;

1. Stacijas laukums

2. Bobslej trases kalna podests (tilts)

3. Soliņš pie serpentīna sēnītes (starp šūpolēm un sēnīti)

4. Svētku laukums

5. Trepītes pie baznīcas dīķa

6. Slēpošanas būda (Tarzāna kalnā)

7. ⁠Šūpoļu aplis (pie Zaļās Villas)