Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieejas maksa Uģa Prauliņa koncertā “Green channelling” ir 10.00 eur (biļetes varēs iegādāties Dabas Rezidencē tieši pirms pasākuma).

Sestdien, 10. septembrī Siguldā ar ievaddiskusijām un pop-up kafejnīcu aizsāksies zaļā dzīvesveida festivāls GreenFest`22.

Domā zaļi, rīkojies viedi, dzīvo veselīgi – ar šādu aicinājumu jau 5. gadu tiek rīkots GreenFest, kas šogad norisināsies trīs dažādās Vidzemes pilsētās – Siguldā, Valmierā un Cēsis. Šis festivāls, kā ierasts, ir dažādu pasākumu kopums, bet šoreiz tas būs vērienīgāks kā vēl nekad – Jūs gaida vairāk kā 20 izglītojoši, iedvesmojoši un izklaidējoši notikumi parkos, tirgos un muižās.

10. septembrī tiksimies Siguldas tirgū (Rūdolfa Blaumaņa ielā 2) un Dabas Rezidencē (Kr. Valdemāra ielā 3A), kur ikvienam būs iespēja iepazīt kartupeļu šķirņu daudzveidību, degustēt un diskutēt, kā arī baudīt mūziku un kino!

No 9:00 – 14:30 visi gaidīti uz nu jau par tradīciju kļuvušo Lieltirgus dienu, kad Siguldas tirgum pievienojas “Mūsu bio tirgus”, kas pulcē bioloģiskos zemniekus, mājražotājus un amatniekus, tādējādi veicinot tirgus iepirkšanās kultūru.

10:00 festivāla atklāšana, kam sekos iepazīstināšana ar Latvijā selekcionētām kartupeļu šķirnēm, sadarbībā ar Agroresursu un Ekonomikas institūtu. Visas dienas garumā būs iespēja ļauties kartupeļu degustācijas priekiem, kā arī baudīt POP-UP kafejnīcas “Tupenis un strimala” īpašo piedāvājumu, projekta “Māksla zinātnei” ietvaros.

11:00 uz skatuves norisināsies diskusija par daudzveidību uz mūsu galda un bio saimniecību dārzos! 13:00 kopā ar Raivi Bahšteinu un Lāsma Ozolu aprunāsimies par tēmu – “Kas ir un kas nav bioloģiska pārtika!”.

Mazākie apmeklētāji kopā ar Siguldas “Ezītis miglā” animatori izmēģinās radošo darbnīcu – “Cik labs ir ezītis!”. 14:30 dienu tirgū noslēgsim muzikālā gaisotnē kopā ar  “Tīrradnis”.

Savukārt 20:00 Dabas Rezidencē visi aicināti uz Uģa Prauliņa koncertu “Green channelling” un 21:30 īsfilmas “Mij_iedarbība” pirmizrādi!

GreenFest lielais mērķis gadu no gada paliek nemainīgs – turpināt publisku diskusiju, lai GNP teritorijā nākotnē ļautu saimniekot tikai pēc dabai draudzīgām – bioloģiskām saimniekošanas metodēm, kā arī veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā. Pasākuma programmu aicinām meklēt GreenFest sociālajā vietnē.

GreenFest Siguldā tapis ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Saistītā informācija

Siguldas tirgus
Ezītis miglā
Zaļās villas kvartāls