Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

pirmdiena-piektdiena 9.00-19.00

sestdiena 10.00-19.00

svētdiena – slēgts

Siguldā, Krišjāņa Valdemāra ielā 3, atrodas laikmetīgs un radošs - Zaļās Villas kvartāls. Kvartāla radītāji ir Andris un Eva Strapcāni.

Zaļās Villas kvartāla nosaukums aizgūts no senākās Siguldas koka ēkas, kura ir kultūrvēsturisks piemineklis un to cēlusi kņazu Kropotkinu ģimene. Kvartālā “Zaļā Villa” ietilpst trīs ēkas: Zaļā Villa, sakaru ēka un garāžas 2000 kvadrātmetru platībā.

Zaļā Villa turpina būt sociāli atvērta, jo tajā notiek un notiks dažādi pasākumi, dažādām gaumēm.

Kvartāla vērtības: zaļā domāšana, bizness, inovācijas, dizains + māksla, mūžizglītība un dzīves svinēšana.

Kvartālā šobrīd atrodas LIAA veidotais “Biznesa inkubators”, GreenFest oficiālais birojs “Dabas rezidence”, telpas pasākumiem 50 m2 un 250 m2 platībā, ir arī plaša teritorija, kur izpausties.

Kvartālā iespējams piedalīties dažādās darbnīcas un nodarbībās.

Vēsturiski Zaļajā Villā sākotnēji atradās Siguldas pirmā aptieka, mājā līdz 1939.gadam dzīvojusi kņaziene Marija Kropotkina, savulaik tur vietu radusi arī pilsētas bibliotēka, miertiesa, pamatskola, televizoru darbnīca, slēpju noliktava/noma, audumu veikals, zobārsts, kā arī arhitektu māja. Sakaru mājas vietā agrāk bijusi Teodora Zaļkalna dzimtas zeme, kurā pie viņa vecākiem ciemojusies, atpūtusies tā laika Latvijas inteliģence.

Audiogids

Birkas:
audiogids