Adrese:
Kontakti:
Pieejamība:

Siguldas tirgus placis ir atguvis jaunu elpu, jaunus saimniekus un vīziju par jaunu sākumu! 2021. gada nogalē tika uzsākti “Siguldas Tirgus” teritorijas labiekārtošanas darbi, lai gan tirgotājiem, gan tirgus viesiem būtu patīkama darbošanās un iepirkšanās. Šī vieta ir īsteniem gardēžiem, kuri meklē labāko no Latvijas laukiem, mājražotājiem un zemniekiem!

Tirdzniecības vietas

Uģis no Turaidas savā z/s “Beķeri” saimniecībā rosās tik čakli, ka visa gada garumā sagaida  pircējus Siguldas tirgū ar paša audzēto un atlasīto produkciju.

Anna, kuras dārza pieredze mērāma vairāku dekāžu garumā, sagaida ikvienu stādu draugu ar savu košo piedāvājumu un atbruņojošu sirsnību.

Olga no Līgatnes savā stendā piedāvā pašu piemājas dārzā audzētus labumus. Un katras vasaras sākumā tieši Olga ir tā, kura uz tirgu atved pirmās, pašas izlolotās zemenes.

Vija no Ogres katru pavasari Siguldas tirgū sastopama ar saviem leknajiem stādiem, kuriem ir plašs cienītāju loks.

Lejniektēva bioloģiskos kazas piena produktus zina ikviens tirgus apmeklētājs, un rinda pēc tiem veidojas jau no agra rīta.

Daces lauku tortes, saldie riekstiņi un brīnišķīgā mājas maize uz tirgus letes ilgi neuzkavējas. Tieši Daces galds visbiežāk ir pirmais, ar kuru Siguldas tirgus viesi sāk iepirkšanos, jo zina – pēc brīža šie labumi var jau būt izpirkti.

Anete no Itālijas labumiem ir ienesusi tirgū jaunu enerģiju un garšas. Allaž moža un smaidīga, viņa piedāvā pircēju garšas kārpiņām jaunas pieredzes un pozitīvas atkarības. Vai esat nogaršojuši pie Anetes pieejamos šokolādes cepumus?

Anda, kuru tirgū visi pazīst kā Saulīti. Un tāds ir ne tikai viņas uzvārds, bet visa starojošā būtība. Saulīte tirgū visa gada garumā piedāvā savā piemājas dārzā izaudzēto un virtuvē nošmorēto. Viss pašas un viss labs!

Uzraksts uz Ligitas priekšauta vēsta: “Šeit saimnieko Ligita.” Un tā patiešām ir. Pie Ligitas visa gada garumā pieejami viņas dārza labumi un virtuves meistarstiķi. Ligitai ir savas īpašās ievārījumu receptes un kraukšķīgāko gurķīšu noslēpumi, kam ir plašs cienītāju loks.

Arnis, z/s “Dambīši” saimnieks, īsts latviešu zemnieks, kurš ar lepnumu piedāvā visu labāko no savas saimniecības katras ģimenes galdam. Varam tikai minēt, kāds ir Arņa allaž mundrās omas noslēpums.

Runīgās un šeptīgās z/s “Kalnābeles” pārdevējas Ilvija un Madara. Pie viņām atrodami ne tikai stādi, bet arī citi svaigi un gardi labumi. Ikviens, kurš iegriežas “Kalnābelēs,” prom dodas sarunu uzmundrinātu omu un labumu papildinātu grozu.

Pēc darba pieredzes Norvēģijā atgriezies uz dzīvi Latvijā, Māris nu saimnieko Līgatnes pusē un ir kārtīgs jaunzemnieks – meklējot jaunus ceļus visu latviešu virtuvē iecienīto produktu audzēšanā. Māra uzņēmība un miers ir neizšūpojams, gluži kā viņa pamatīgie kartupeļu maisi.

Raimonds un Kitija, z/s “Klintskalni” saimnieki, savulaik atstājuši ērto Rīgas dzīvi, lai pārceltos uz laukiem, atkostu gudras un zaļas saimniekošanas noslēpumus, un nu pircējiem Siguldas tirgū visa gada garumā piedāvātu labāko no Latvijas laukiem un virtuves. Pie “Klintskalniem” atradīsiet gan kraukšķīgus zaļumus vasarā, gan izsmalcinātus Panna cotta desertus un dievīgus virtulīšus ziemā. Viss pašu rokām audzēts un gatavots.

Anna no Gaļas bodes pazīstama un tirgū iecienīta dēļ savas plašās produktu izlases. Pie Annas var dabūt ne tikai labus gabaliņus klasiskai karbonādei, bet arī dažādus subproduktus četrkājaino draugu palutināšanai.

Vienmēr smaidīga aiz savām olu kastēm tirgū pircējus sagaida Inga. Papildus putnu kolonijas sagādātajam, Inga vienmēr piedāvā arī pašas sezonāli izaudzēto un salasīto. No pirmajiem redīsiņiem līdz reibinoši smaržīgām maijpuķītēm. 

Pie z/s “Dūmiņi” saimnieces Gunitas pēc smaržīgiem kūpinājumiem cilvēki nāk un stājas garās rindās. Smarža jau pati pasaka priekšā, kāpēc.

Ziema vai vasara, Mārīte tirgū ir katru sestdienu, piedāvājot savus labumus – no stādiem līdz olām un sezonālām dārza veltēm.

Uģis nešaubīgi ir Siguldas tirgus Zivju karalis. Pie viņa nopērkami ne tikai aromātiski zivju kūpinājumi, bet arī absolūtais tirgus bestsellers – siļķe kažokā. Ja neesat to vēl nogaršojuši, tad nevarat teikt, ka esat pa īstam iepirkušies Siguldas tirgū.

Imants ikdienā čubina veselas 24 bišu saimes un nu jau vairāk nekā 10 gadu garumā sestdienās piedāvā savu medu un sveces Siguldas tirgū.

Jurģa bodīte ir tāds kā Siguldas tirgus centrs. Pēc Jurģa dārzeņiem, augļiem un ogām cilvēki ik dienas uz Siguldas tirgu brauc no malu malām. Viņa paša veidotā izlase nodrošina to, ka vienmēr dabūsiet visu to labāko un svaigāko, un ik rītu viņš pats savām rokām pārcilā katru kraukšķīgo kāpostu galviņu un lekno zaļumu buntīti.

Mālpils zemenes” jau teju 30 gadus Mālpils apkaimē “Mežmaļos” saimnieko ģimene vairākās paaudzēs, kura nodarbojas ar zemeņu audzēšanu. “Mālpils zemenes” ir augošs uzņēmums, kurš piedāvā iegādāties svaigas ogas un pārstrādātus produktus no zemenēm tepat Siguldas tirgū.

“Ekololoģisks.lv” – veikaliņš piedāvā iegādāties bioloģiski audzētus dārzeņus, vietējo ražotāju bioloģiskos marinējumus un mērces! Te pieejams arī bio medus un viss cits, ko saimnieki un saimnieku draugi ir saražojuši.

Birkas:
ēdināšana