Tuvojoties pavasara brīvlaikam esam atlasījuši 10 labākos ieteikumus, kā aizraujoši pavadīt pavasara skolēnu brīvlaiku Siguldas novadā! Dodies dažādos piedzīvojumos, iepazīstot Gaujas Nacionālā parka dabu, vēsturi, kā arī izgaršojot vietējos gardumus. Atceries veikt rezervācijas savlaicīgi!

Piedzīvojumi ar dzīvniekiem

Safari Parks “More” – Safari parks More piedāvā izzināt savvaļas dzīvniekus – staltbriežus, dambriežus un baltos staltbriežus, pavisam kopā aptuveni 500 dzīvniekus.

Siguldas ZOO – Lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt vairākus eksotiskus mīluļus!

Augusta Stallis – “Augusta stallis” vēlas dāvāt prieku tiem, kas grib iepazīt un saprast zirgu, saņemot milzīgu mīlestības, prieka un enerģijas devu.

Zuši – Saimniecība “Zuši” piedāvā izjādes ar zirgiem instruktora vadībā pa meža takām, gar pašu Gaujas krastu.

Ataugas – Saimniecība “Ataugas” piedāvā izjādes ar zirgiem, bērnu vizināšana, jāšanas prasmju apgūšana.

Aktīvā atpūta

(iz)cilpo Siguldas novadu! – Piedalies cilpošanas spēle “Izcilpo Siguldas novadu” sev ērtā laikā un vietā, lai izzinātu Siguldas novadu. Aktivitātes cilpas sastāda dažādas tēmas un uzdevumus. Kopējais pastaigas ilgums – aptuveni divas stundas.

Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” – Piedzīvo adrenalīna piepildītus nobraucienus ar taksi – bobu, ledus raftingu, ziemas vučko vai skeletonbobu.

Disku golfs – Vēlies dienu svaigā gaisā un izaicināt draugus sacensties, tad dodies uz Lēdurgas dendroparku, Inčukalna medību pils teritoriju vai disku golfa laukums “Reinis” un izklaidējies.

KLIKK centrs – Iekštelpu izklaides centrs piedāvā dažādas aktivitātes un izklaides: elektrokartingi, skeitparks, tīklu parks, Nerf laukums u.c

Brīnumu mežs – Pieejama trīsstāvīga atrakcija ar šķēršļu joslu, slidkalniņiem, bumbu baseinu, šūpolēm un labirintu, kā arī divi batuti, Xbox spēļu un deju grīda, galda futbols un atsevišķi norobežots spēļu laukums centra mazākajiem apmeklētājiem.

Izaicini sevi

Lāzertags Poligon 1 – Piedāvās apmeklētāju vidū iecienītās atvērtās spēles 14. un 17.martā no plkst. 16.00 – 18.30. Dalības maksa 10.00 EUR. Dalībnieku vecums sākot ar 6.gadiem.

Izlaušanās spēle no pazemes bunkura – Pamata uzdevums spēlētājiem ir izlauzties no bunkura, izmantojot loģiku, uzmanību un veiklību. Būs jāveic dažādas sarežģītības uzdevumi, lai izdotos sasniegt spēles mērķi.

Escape Town – Šajā sezonā ir pieejamas jau 6 kvestu misijas, kur ir jāatrisina dažādi uzdevumi, lai šo misiju paveiktu un atrisinātu dažādus uzdevumus.

EscapeHouse – Kvestu mājā, jeb vācu militārajā štābā jūs būsiet vieni paši. Pat ierašanās brīdī vienīgais, kas jūs sagaidīs, būs aizslēgtas durvis un jūsu pirmais uzdevums – saprast, kā šīs durvis atvērt, lai iekļūtu telpās un kā atrisināt dažāda līmeņa uzdevumus, lai spēli noslēgtu.

Ūdens prieki

Siguldas sporta centrs – Ūdens atrakciju parks ar divām slīdrenēm un atrakciju stūrīti, kā arī baseina prieki iepriecinās visu ģimeni.

Krimuldas Sporta centrs – Gan lieli, gan mazi izbaudīs baseinā pieejamo pretstraumi, lielo kaskād, mazo baseinu ar masāžas burbuļiem un dažādas saunas un pirtis.

Mālpils Sporta centrs – Izvēlies, lai izbaudītu mazliet klusāku ūdens spēka baudīšanu un izmantotu centrā esošo hidromasāžas vannu un saunu.

Radošas tikšanās

Baltu rotu darbnīca – Izmanto iespēju izgatavot piekariņu ar S! (Sigulda aizrauj) simbolu vai senu saules simbola motīvu vai dizaina piekariņu.

Spieķu darbnīca – Ja patīk darboties ar koka materiāliem, tad Pils kvartālā vari izveidot savu spieķi, sākot no vārīšanas un mizas lobīšanas līdz pat spieķa locīšanai.

Ādas arteļa darbnīca – Iespēja vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot interesantas un noderīgas dāvanas tuviniekiem vai pagatavot vienkāršus suvenīrus.

Keramikas darbnīca – Darbnīcas meistars ļaus ielūkoties kā māls pārtop greznā vāzē, krūzē, šķīvī vai citā keramikas izstrādājumā un pašam iemēģināt prasmes darbā ar virpu.

Vēstures elpa

Siguldas Jaunā pils – Unikāls nacionālā romantisma interjers, kas saglabāts līdz mūsdienām un restaurēts 2021.gadā. Dodies iepazīt arī pils kvartālu.

Livonijas Ordeņa Siguldas pils – Bijusi veidota kā „castellum” tipa cietoksnis, taču vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Gadu laikā daudz cietusi, taču tagad ar dažādu projektu finansējumu daļēji atjaunota.

Turaidas muzejrezervāts un pils – Lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem tūkstoš gadu garumā, sākot ar 11. gs un ir apmeklētākais muzejs Latvijā.

Mālpils muiža – Izcils 19. gadsimta klasicisma arhitektūras piemineklis – plašs baroka stila parks, gleznaina dabas ainava tās apkārtnē.

Krimuldas muiža – Firstu Līvenu dzīvojamā māja, kura celta klasicisma stilā. Muižas kompleksā apskatāma pārvaldnieka māja, ratnīca, klēts, kalte un Šveices māja ar izteiksmīgiem un unikāliem kokgriezumiem.

Dabas izzināšana

Siguldas novadā ir izveidoti dažādi maršruti, kuros doties, iepazīt jaunas vietas un apmeklēt jau zināmas vietas, kā arī pieejama populārā slēpņošanas – geocatching aktivitāte.

Daži no maršrutiem:

Aizrauj elpu! No Siguldas pils kvartāla līdz Vējupītes gravai

Raganu katla maršruts

Kubeseles dabas un vēsture taka

Ar kājām gar Lojas krastiem

Siguldas pastaigas – pa vēsturiskajām ēkām

Mālpils dabas taka

Citus maršrutus meklē šeit

Atpūta kino

Kino Lora – Izbaudi filmas uz lielā ekrāna. Skolēnu brīvlaikā kinoteātris darbosies visas nedēļas dienas. Apskati filmu repertuāru, izvēlies sev tīkamāko, pasūti gardu maltīti un izbaudi!

Garda maltīte

Siguldas novadā savu mājvietu ir atraduši dažādi ēdināšanas uzņēmēji. Tūrisma sadaļā ĒST izvēlies sev piemērotu vietu, lai izbaudītu gardu maltīti un iestiprinātos pirms ceļa mājās vai arī pirms došanās nākamajā galvu reibinošajā piedzīvojumā.

Gatavošanas meistarklases

Atpūtas parks Rāmkalni – Vai zināji, ka vijīgās Gaujas krastos vari iemācīties pagatavot gardu picu? Ja ne, tad piesaki sevi, draugus vai arī dodies kopā ar ģimeni un pavadi gardu pēcpusdienu “Bella pica.”

Dabas Laboratorijas “DABLAB” – Sulu stacijā varēsiet paši radīt savu unikālo sulu vai smūtiju recepti un to arī pagatavot, nogaršot un atpazīt galvenās sulu un šotiņu sastāvdaļas, uzzināt atšķirīgus sulu ieguves veidus.

“Bliss Gelato” – Piedāvā dažādas gelato degustācijas un pagatavošanas meistarklases