Turaidas muzejrezervāta piedāvājums kāzās

Turaida ir bagāta ar daudziem vēstures stāstiem un leģendām, un viena no tām ir īpaša leģenda par meiteni Maiju Greifu jeb Turaidas Rozi. Turaidas muzejrezervāts piedāvā plašu aktivitāšu klāstu jaunlaulātajiem.

Turaidas muzejrezervāta programmas lūgums pieteikt vismaz trīs dienas iepriekš. Jaunlaulātajiem un vedējiem ieeja Turaidas muzejrezervātā un auto novietošana stāvlaukumā ir bez maksas.

Aizvērt
Siguldas Jaunā pils un pils komplekss

Burvīga vieta, kur uz Siguldas Jaunās pils fona un pils dārzā veidot kāzu foto sesiju un izbaudīt ainavisko skaistumu uz Gaujas senieleju. Siguldas Jaunajā pilī iespējams nomāt telpas vai pieteikt laulību reģistrācijas ceremoniju.

Livonijas Ordeņa Siguldas pils

Šī ir viena no kāzu pieturvietām Siguldā, kur ne tikai saskandināt pirmo svētku dzēriena glāzi, bet arī iemūžināt mirkli fotogrāfijā ar vēsturisku dabas skatu. Varēsiet izstaigāt vecos Siguldas pilsdrupu mūrus, kā arī fotografēties uz Turaidas pils fona.

Krimuldas muiža un apkārtne

Fantastiskā muižas atrašanās vieta Gaujas Nacionālā parka teritorijā paver iespējas jebkurā gadalaikā baudīt dabu un ļauties piedzīvojumiem. Pati muižas teritorija ir aizraujošs apskates objekts – cēlā, restaurētā kungu māja, vēsturiskās saimnieciskās ēkas un krāšņais parks rada mierpilnas pilsētiņas sajūtu. Tepat, muižas pievārtē, starp Krimuldu un Siguldu pāri Gaujai kursē gaisa vagoniņš. Burvīga vieta, kur paveras majestātiska ainava uz Gaujas senieleju, ļaujot kāzu fotosesiju padarīt par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Fotosesija ar briežiem “Safari parkā More”

“Safari parks More” jaunlautātajiem piedāvā iespēju veikt kāzu fotosesiju ar meža cēlākajiem dzīvniekiem – briežiem. Staltbrieži un dambrieži kā pļavā, tā meža ainavā jūsu īpašās dienas foto fonā radīs mežonīgu savvaļas noskaņu vai draudzīgi ēdīs kārumus no rokas. Pa to laiku kāzu viesiem safari parks piedāvā doties ekskursijā pa briežu dārzu - apskatīt staltbriežus, dambriežus, baltas krāsas staltbriežus un aitu cūkas, pacienāt briežus no rokas ar kādu saimnieku sagatavotu kārumu, uzzināt daudz jaunu par šiem meža iemītniekiem, aplūkot briežu ragu kolekciju, aptaustīt un piemērīt briežu ragus. Saimniecības ābeļdārzā tiek piedāvātas kāzu pieturvietas uzkodas, briežu gaļas degustācijas.

La Fête picnic

La Fête picnic piedāvā mazu un vidēju kāzu dekorēšanu, kāzu pieturvietas ar/bez uzkodām, velo izbraucienus un pop up piknikus pirmskāzu ballītēm, kā arī velo nomu pirmskāzu, kāzu fotosesijām.

Bobsleja un kamaniņu trases 6.stāva platforma

Netradicionāla kāzu pieturvieta, ko apmeklēt, lai apskatītu Siguldu no augšas. Tieši šī trase ir viena no retajām pasaulē, kuras apskate ir atvērta jebkuram interesentam. Sestā stāva līmenī apmeklētājiem paveras platforma lieliskam skatam uz visu trasi no finiša līdz startam, kā arī uz Gaujas senlejas gleznaino ainavu, kas var būt par lielisku vietu kāzu foto.

Laimas pulkstenis un Siguldas dzelzceļa stacijas laukums

Lai noskaidrotu Mīlestības pilsētas titulu un radītu satikšanās vietu, Latvijas leģendārā šokolādes fabrika „Laima” īpašā akcijā meklēja pilsētu, kura atbilstu titulam - Mīlestības pilsēta. Televīzijas tiešraidē Latvijas iedzīvotāji ar savu balsojumu izvēlējās tieši Siguldu. "Laimas" pulkstenis sabiedrībā iemantojis simbolisku nozīmi – tas tiek uzskatīts par romantisku satikšanās vietu. Tagad arī Siguldā ir savs “Laimas” pulkstenis un Mīlestības pilsētas tituls.

Spieķu parks

Spieķu parks būs kā ģimeniska pieturvieta kāzu dienā. Tas atklāts kā veltījums Siguldas raksturīgākajam suvenīram – pastaigu spieķim. Spieķis ir vienīgais vēsturiskais tūrisma suvenīrs Latvijā ar senu stāstu un leģendu. Spieķu parkā var apskatīt dažādus spieķus un iemūžināt skaistas ģimeniskas bildes. Parka apmeklējums ir bez maksas.

Atslēgu skvērs

Simboliska pieturvieta, kurā atrodas trīs milzīgas dzelzs atslēgas. Tās balsta akmens mūris un metāla arkas, simbolizējot trīs vēsturiskos centrus – Siguldu, Turaidu, Krimuldu – un to vienotību.

Gūtmaņala

Baltijas lielākā ala – grota, un visvairāk apmeklētais dabas piemineklis Latvijā, kuru avota un upes ūdeņi vairāku gadu tūkstošu garumā izskalojuši smilšakmens klinti. Šeit aizsākusies arī mīlas leģenda par Turaidas rozi – stāstu par mūžīgu mīlestību - kas jaunlaulātajiem kļuvusi par simbolisku vietu, kuru apmeklēt kāzu dienā, apliecinot mīlestības nezūdamo spēku. Leģenda vēsta par meiteni Maiju Greifu – Turaidas Rozi, kas dzīvoja 17. gadsimta sākumā un ar savu izvēli pierādīja, ka gods, cieņa un mīlestība ir vērtības, kuras svarīgākas par pašas dzīvību - vērtības, kas ir mūžīgas.

Paradīzes jeb Gleznotāju kalns

Viena no skaistākajām skatu vietām Siguldā ar elpu aizraujošu ainavu, kas paveras no kraujas uz Gaujas senieleju. Šeit ir gleznojuši tādi ievērojami mākslinieki kā J. Feders, J. Rozentāls un V. Purvītis, un tā arī radies šīs vietas nosaukums – “Gleznotājkalns” jeb “Paradīzes kalns”. Skatam paveras brīnišķīga ainava uz Turaidas pili un Gaujas senleju 12 km garumā.

Aicinām savas vēlmes par teritorijas izmantošanu saskaņot ar Dabas aizsardzības pārvaldi, zvanot +371 67509545 vai rakstot uz e-pasta adresi pasts@daba.gov.lv.
Informējam, ka Paradīzes jeb Gleznotājkalns ir publiska dabas teritorija, kuru nav iespējams norobežot no apmeklētājiem, tāpēc jārēķinās ar “skatītājiem no malas” un vietu nav iespējams iepriekš rezervēt. Kā arī atgādinām, ka šādās vietās ir jāuzturas pēc principa “ko atnesi, to aiznes”, tāpat kā jebkurā citā publiskajā dabas teritorijā, un nedrīkst aiz sevis atstāt atkritumus vai citus atnestos priekšmetus.

Aizvērt
Ķeizarskats un Ķeizarkrēsls

Gaujas senlejas skatu vietas augstajā Beites kraujā speciāli iekārtotas par godu cara Aleksandra II vizītei Siguldā 19. gadsimta otrajā pusē. No šī laika skatu vietas tiek dēvētas Ķeizara vārdos, jo Krievijas ķeizars bijis sajūsmināts par brīnišķīgo ainavu, kas pavērusies no skatu vietas uz Gaujas senieleju.

Svētku laukums

Svētku laukums būs kā skaista kāzu pieturvieta. Tas izbūvēts par godu Siguldas pilsētas astoņsimt gadu svinībām. No svētku laukuma skatu platformas paveras klasiska ainava uz Gaujas senieleju un Krimuldas pili.

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes.

Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.