Ja plāno foršu un piedzīvojumiem bagātu skolēnu ekskursiju, tad ieskaties Siguldas novada piedāvājumos, rezervē un piedzīvo emocijām piepildītu, radošu un aktīvu dienu.

Pilis un muižas

Livonijas ordeņa Siguldas pils

Pils ir celta 1207. gadā
Zobenbrāļu ordeņa mestra Venno laikā kā “castellum” tipa
cietoksnis. Mūsdienās apmeklētājiem iespējams uzkāpt pils
Ziemeļu tornī un galvenajā Vārtu tornī, kā arī izstaigāt pa
pils mūriem.

Plašāka informācija ŠEIT.

Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāta izglītojošās programmas un ekskursijas ir iekļautas iniciatīvas
“Latvijas skolas soma” piedāvājumā. Muzejrezervāta
piedāvātās izglītojošās programmas ir veidotas dažādām
vecuma grupām. Skolēni bagātinās savu pieredzi un zināšanas, kā arī gūs pozitīvas emocijas skaistajā kultūrvidē, spēles formā iepazīstot arī senās ēkas un ekspozīcijas.

Ieskaties piedāvājumā ŠEIT.

Mālpils senā mācītājmuiža

Mālpils senā mācītājmuiža atrodas Mālpils pagasta “Mergupītēs”. Mācītājmuiža šeit atradusies jau 17.gadsimtā. Šobrīd muižā dzīvo un strādā māksliniece Anete Kalniņa. Mākslinieces vadībā tiek piedāvātas gleznošanas nodarbības brīvā dabā.  

Plašāka informācija ŠEIT.

Siguldas Jaunā pils

1878.gadā kņazu Kropotkinu būvētā Siguldas Jaunā
pils no ārpuses saglabājusi tās neogotikas stilu, savukārt
iekšpusē 1937.gadā Rakstnieku un žurnālistu pils kļuvusi par
nacionālā romantisma pērli. Pils atvērta apmeklētājiem
nacionālā romantisma interjera, mūsdienīgu ekspozīciju un
daudzveidīgu kultūras norišu apmeklēšanai. Jaunās pils apmeklējums ir iekļauts “Latvijas skolas soma” piedāvājumā.

Plašāka informācija ŠEIT.


Radošās darbnīcas

Baltu rotas

Rotkaļu ģimenes uzņēmums, kuru darbu
pamatā ir seno baltu tautu rotu bagātības. Darbnīcā
iespējams iepazīties ar rotu kolekciju un izgatavot piekariņu
vai rotu, kā arī aplūkot latviešu filmas “Nameja gredzens”
oriģinālu – pirmo filmai veidoto gredzenu.

Plašāka informācija ŠEIT.

Keramikas darbnīca

Iepazīsti procesu, kā māls pārtop greznā vāzē, krūzē, šķīvī vai citā keramikas izstrādājumā. Darbnīca iekārtota tā, lai apmeklētāji varētu gan vērot meistarus darbībā, gan iesaistīties paši. Iepriekš piesakoties, varēsiet izveidot savu māla “svilpavnieku” jeb svilpojošu putniņu, iemēģināt prasmes darbā ar virpu, izveidot savu krūzi, trauku vai cita veida suvenīru.

Plašāka informācija.

Papīra darbnīca “Viktora vēstules”

Nodarbībā ikviens var izmēģināt roku papīrliešanā un izgatavot savugrāmatzīmi, tā dodot iespēju reiz jau izmantotam biroja papīram dzīvot vēlreiz – labās grāmatās vai laika plānotājos!

Plašāka informācija ŠEIT.

Spieķu darbnīca

Apmeklētājiem ir iespēja piedalīties spieķu gatavošanas procesā, kā arī izzināt spieķu gatavošanas vēsturi no to pirmsākumiem. Siguldas koka spieķa vēsture ir vairāk kā 200 gadu sena, un tas ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījās līdzar kņaza Kropotkina ierīkotajām „Alpu takām”, kļūstot parneatņemamu gājēju ceļabiedru.

Plašāka informācija ŠEIT.

Ādas artelis

Apmeklētājiem ir iespēja piedalīties ādas darbu tapšanas procesā un izgatavot dāvanas vai suvenīrus pašu rokām. Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem un, pateicoties tehnoloģijām, mūsdienās ikvienam iespējams kļūt par ādas plastikas apstrādes meistaru.

Plašāka informācija ŠEIT.


Degustācijas un meistarklases

Dabas Laboratorijas “DABLAB” 

Sulu stacijā varēsiet paši radīt savu unikālo sulu vai smūtiju recepti un to arī pagatavot, nogaršot un atpazīt galvenās sulu un šotiņu sastāvdaļas, uzzināt atšķirīgus sulu ieguves veidus.

Plašāka informācija ŠEIT.

Siguldas saldējums

Ģimenes uzņēmums, kas izveidots, lai vairotu prieku, iestātos par veselīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu. Siguldas saldējuma pamatā ir rūpīgi izstrādātas, pārbaudītas receptes, kas sastāv no īpaši izmeklētām, dabīgām izejvielām. Saldējuma kafejnīcā iespējams nogaršot vismaz 10 latviskas garšas, kā arī iepazīties ar saldējuma tapšanu, tā vēsturi un faktiem.

Plašāka informācija ŠEIT.

Bliss Gelato

Atzīta pasaules lielākā ēdienu konkursā “Great Taste” izvirzot to starp vadošiem ēdieniem “Zelta dakšas” apbalvojumā. Ienāciet garšas pasaulē. Desertu karalis – tas ir gelato. Sāļā karamele, šokolades, gardā aveņu gelato. Ienirstiet kārdinošajā garšu pasaulē. Uzzini kā top šis brīnums! Ielūkojies gelato gatavošanas aizkulisēs.

Plašāka informācija ŠEIT.

Baložu māja

Amatnieku darbnīca Mālpilī. Šeit saimnieko restauratore Sarmīte Balode un kokgriezējs Jānis Balodis. Ik dienu darbnīcā tiek atjaunots kāds unikāls mūsu kultūrvēstures objekts un darināti jauni kokamatniecības darbi. Mūsu īpašā lieta ir piparkūku koka formu darināšana un piparkūku cepšana.

Plašāka informācija ŠEIT.


Aktīvā atpūta

Escape Town

Izveidotā Kvestu spēle būs patīkams izaicinājums ikvienam no jums. Šīs Piedzīvojumu Misijas jūs ievedīs vienā no vēstures satraucošākajām lapaspusēm. EscapeTown pilsētiņā jūsu spēlē piedalās arī aktieri – dusmīgie laukuma sargi un draudzīgie sabiedroto pārstāvji.

Plašāka informācija ŠEIT.

Escape House

EscapeHouse vācu militārajā štābā jūs būsiet vieni paši. Pat ierašanās brīdī vienīgais, kas jūs sagaidīs, būs aizslēgtas durvis un jūsu pirmais uzdevums – saprast, kā šīs durvis atvērt, lai iekļūtu telpās.

Plašāka informācija ŠEIT.

Ūdens atrakciju parks

Ūdens atrakciju parks ir vieta, kur izbaudīt nesteidzīgu atpūtu īstā tropu klimatā starp palmām un ūdeņiem. Parkā ir pieejams bērnu ūdens atrakciju baseins ar slidkalniņiem un ūdenskritumu, kuru iecienījuši vecāki ar mazākajiem bērniem, ūdens slīdrenes kopumā 40 metru garumā, kas priecē gan lielus, gan mazus piedzīvojumu meklētājus.

Plašāka informācija par piedāvājumu ŠEIT.

Atrakciju parks “Tarzāns”

Baltijā lielākais brīvdabas piedzīvojumu parks izklaidēs visu ģimeni! Te atradīsiet šķēršļu trasi kokos, batutu parku, milzu šūpoles, katapultu un citas atrakcijas. Parkā atrodas rodeļu trase, kas ir izvietota uz vienas no stāvākajām nogāzēm Latvijā.

Plašāka informācija ŠEIT.

Siguldas futbolgolfa parks

Futbolgolfa parks ir ģimenes izveidota atpūtas vieta. Baltijā pirmais 18 bedrīšu futbolgolfa parks, kas atrodas gleznainajā Gaujas Nacionālajā parkā. Spēlējot futbolgolfu, pastaigu brīvā dabā var pārvērst aizraujošā piedzīvojumā!

Plašāka informācija ŠEIT.

Lāzertags Poligon 1

Ja trūkst adrenalīna vai vienkārši vēlies sevi neparasti izklaidēt, tad pieņem Lāzertag izaicinājumu! Šī komandas spēle aizraus ikvienu, turklāt tā lieliski saliedē kolektīvu – tikai kopējiem spēkiem jūs spēsiet paveikt spēles misiju!

Plašāka informācija.

“Klikk” – aktīvās atpūtas un izklaides centrs

Lielākais iekštelpu izklaides centrs Latvijā, kas
piemērots ģimenes atpūtai un izklaidei. Piemērots visām
vecuma grupām, kur katrs atradīs sev tīkamu nodarbi.

Plašāka informācija.

Bobsleja un kamaniņu trase

Trase ir viena no
retajām pasaulē, kuras apskate pieejama jebkuram
interesentam. Sestā stāva līmenī apmeklētājiem paveras
platforma lieliskam skatam uz visu trasi no finiša līdz startam,kā arī uz Gaujas senlejas gleznaino ainavu.

Plašāka informācija.


Izzini

Izzinoša ekspozīcija par Gaujas plostnieku dzīvi

Ekspozīcija vēsta par Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstāiekļautu senu arodu – koku pludināšanu. Te vienuvietiespējams iepazīties gan ar koku pludināšanas vēsturi, kāarī pašam iemēģināt roku plostu siešanā, pašiem sasienot,miniatūru suvenīru plostiņu, tāpat iemēģināt plostnieka amata prasmes ‘pinčojot’, ‘kantējot’ un ‘bomējot’.

Plašāka informācija.

Ziedoņa muzejs

Imanta Ziedoņa muzeja vasarnīca Murjāņos ir saglabāta tāda, kā to savulaik iekārtojis pats dzejnieks kopā ar dzīvesbiedri Ausmu Ziedoni-Kantāni. Līdztekus muzeja ekspozīcijai, muzejs apmeklētājiem piedāvā dažādas radošas apmeklējuma programmas, regulārus pasākumus un notikumus visas vasaras garumā.

Plašāka informācija.

Anšlava Eglīša ekspozīcija

Inciema torņa 2.stāvā izvietota ekspozīcija “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kurā var iepazīties ar rakstnieka dzīvesgājumu vizuāli uztveramā veidā. Veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti. 3. stāvā, nelielajā viesistabā, izveidota Anšlava lasītava.

Plašāka informācija.

Mores kauju muzejs

Biedrība „Mores muzejs” ir privātais muzejs, kurš ir sabiedriskā kārtā veidots militārs 2.Pasaules kara muzejs. Muzejā apskatāma brīvdabas ekspozīcija.

Plašāka informācija.

Lēdurgas dendroparks

Parks piedāvā skolēnu, grupuun individuālās ekskursijas gida pavadībā. Piedāvājam ielūkoties parka daudzveidīgajā un bagātīgajā augu pasaulē,ieklausīties putnu balsīs un baudīt dabas skaistumu. Ekskursijas maršruts ir mainīgs – gids katrai ekskursijai maršrutu izvēlas individuāli, vadoties pēc laikapstākļiem, kā arī aktuālajiem dažādu augu ziedēšanas laikiem un ekskursantu interesēm.

Plašāka informācija.

Siguldas ZOO

Lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas 11ha plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt zebras, kamieļus, lemūrus, lamas, alpakas, dambriežus, hailandas govis, poitou ēzelīšus, trusīšus, valē kazas, pāvus, surikatus un daudz citus dzīvnieciņus. 

Plašāka informācija.

Safari parks “More”

Pirmais privātais briežu dārzs Latvijā darbojas kopš 1995. gada. Vairāk nekā 400 dambriežu un Eiropas staltbriežu (baltais un sarkanais) ganās 170 ha lielā aploku teritorijā. Safari parks More piedāvā izzināt savvaļas dzīvniekus – staltbriežus, dambriežus un baltos staltbriežus, pavisam kopā aptuveni 500 dzīvniekus.

Plašāka informācija.