Piedāvājot gan vēsturiskas pilsdrupas un ainaviskus skatus, gan aktīvas piedzīvojumu iespējas, Siguldas novads ir ideāla vieta, lai izbaudītu laiku kopā ar savu otro pusīti. Esam apkopojoši 15 randiņu idejas, kā arī īpašos piedāvājumus no novada uzņēmējiem, lai ikviens varetu izbaudīt aizraujošu laiku divatā.

Romantiska atpūta viesnīcā ar vakariņām

 • Viesnīca Sigulda – izmanto iespēju nobaudīt viesnīcas “Sigulda” restorāna gardās maltītes un iedvesmoties no apkārtnes skaistuma, par kuru savulaik jūsmoja varens kņazs. Restorāna ēdienkartē dominē Eiropas virtuve, kur visi ēdieni tiek svaigi pagatavoti no augstākās kvalitātes produktiem. Interjers ar vēsturisku noskaņu, klusināta atmosfēra un patīkama apkalpošana ir tie kvalitātes kritēriji, ko restorāna klienti ievēro un novērtē.
 • SPA Hotel Ezeri – Viesi var nobaudīt gardu maltīti “SPA viesnīcas Ezeri” restorānā “Gadalaiki”, no kura paveras gleznains skats uz ezeru meža ielokā un ainava uz iekoptu dārzu, caur kuru vijas mīlestības taka. 
 • Hotel Santa – viesnīcā darbojas restorāns, kurš vasarā sniedz iespēju viesiem baudīt ēdienu terasē ar burvīgu skatu uz ezeru.
 • Rixwell Segevold Hotel – hotelis atrodas 10 min brauciena attālumā no Siguldas vēsturiskā centra un nozīmīgākajām izklaides vietām, tostarp vertikālā vēja tuneļa AERODIUM, Tarzāna parka un Siguldas vagoniņa. 5 min gājiena attālumā pieejams tirdzniecības centrs Raibais Suns. Viesnīcas restorānā iespējams baudīt gardas maltītes no Rixwell Segevold Hotel restorāna ēdienkartes, kurā tiek piedāvāts izmeklēts Eiropas ēdienu klāsts.
 • Viesnīca Aparjods – savu viesu ērtībai viesnīca “Aparjods” piedāvā 30 labiekārtotus, dažāda lieluma un komforta līmeņa numurus. Viesnīcu veido vairākas skaistas divstāvu koka ēkas ar lubiņu jumtiem un ozolkoka durvīm rūpīgi koptā pagalmā. Restorāna “Aparjods” virtuve piedāvā garšīgus, vienkāršus latviešu un nedaudz latviskotus Eiropas valstu ēdienus, kas lieliski piestāv restorāna lauku stilam. Restorāns lepojas ar savu plašo vīna izlasi vīna istabā, lieliskajiem grila ēdieniem un gardajiem desertiem.
 • Mālpils muižaMālpils muižas restorāns lepojas ar atkārtotu iekļūšanu Latvijas labāko restorānu Topā. Šefpavāres Aijas Gabrānes meistarība un izdoma ēdienu pasniegšanā jau labu laiku tiek atzinīgi novērtēta. Ēdieni izceļas ne tikai ar izsmalcinātām garšas niansēm, bet arī ar noformējumu- krāsu un faktūru paleti. Restorāns aicina baudīt smalkus garšas salikumus kombinācijā ar elegantu muižas interjeru un augstas klases apkalpošanu.

Izjādes un terapija ar zirgiem

 • Izjādes ar zirgiem “Zuši” Izjādes ar zirgiem instruktora pavadībā pa meža takām un gar Gaujas krastu. Pēc interesentu vēlēšanās pieredzējis instruktors apmāca iesācējus sagatavot zirgu izjādei, lai labāk ar to iepazītos un sadraudzētos, un apgūt jāšanas prasmi.
 • Izjādes ar zirgiem ”Ataugas” piedāvā iepazīt zirgu dzīvi, viņu paradumus un raksturus kā arī pacienāt dzīvniekus ar kārumiem. Aicināti visi kam interese iepazīt zirgus kā dzīvniekus. Te iespējams vizināties ponija vai zirga mugurā no maza līdz lielam.
 • Jauno Jātnieku skola – Vieta, kur cilvēki satiek zirgus, kas jau iepazinuši jāšanas sporta pasauli, kā arī tiem, kas tikai sper pirmos soļus šajā virzienā. Zirgi – tā ir mīlestība visa mūža garumā, kas visiem paver savu brīnišķīgo pasauli.
 • Augusta Stallis – “Augusta stallis” atrodas savulaik tik zināmās Mālpils dārzniecības teritorijā. Šobrīd saimniecībā atrodas 11 pašu zirgi, kā arī citu īpašnieku zirgi. Saimnieki ir ieguldījuši savu mīlestību un darbu vides sakārtošanā un vēlas dāvāt prieku tiem, kas grib iepazīt un saprast zirgu, saņemot milzīgu mīlestības, prieka un enerģijas devu. Augusta Stallis piedāvā dažādas nodarbības – “Ceļā pie zirga” SPA rituāls, “Ceļā pie zirga” individuālās nodarbības, “Ceļā pie zirga” īpašais piedzīvojums.

Zoo apmeklējums

 • Safari parks “More” – pirmais privātais briežu dārzs Latvijā darbojas kopš 1995. gada. Vairāk nekā 400 dambriežu un Eiropas staltbriežu (baltais un sarkanais) ganās 170 ha lielā aploku teritorijā. Safari parks More piedāvā izzināt savvaļas dzīvniekus – staltbriežus, dambriežus un baltos staltbriežus, pavisam kopā aptuveni 500 dzīvniekus.
 • Sigulda Zoo – lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas 11ha plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt zebras, kamieļus, lamas, alpakas, dambriežus, hailandas govis, poitou ēzelīšus, trusīšus, valē kazas, pāvus, surikatus un daudz citus dzīvnieciņus. 

Radošās amatnieku darbnīcas

 • Sveču un aromu namiņš – Siguldas novada Sidgundā ir izveidots Sveču un aromu namiņš. Jaunizveidotajā meistarklašu un darbnīcu norises vietā valda romantiska gaisotne un virmo dažādas smaržas. Ikviens dalībnieks var izgatavot sev tīkamu sveci vai smaržas, kuras spēs iedvesmot, jo tiks pagatavotas uz tieši tās ēteriskās eļļas bāzes, kuras tiks individuāli izvēlētas.
 • Bonsai parks – lai arī Bonsai mākslas pirmsākumi ir meklējami tālo austrumu kultūrās, aizvien vairāk tas savu popularitāti iemanto arī Eiropas sabiedrībā. Relaksācija, jaunas zināšanas un pieredze, dabas skaistums, miers – tās ir pamatvērtības ko var iegūt apmeklējot Bonsai parku
 • Daina Textile – aušanas māksla dzīvo Dainas ģimenē, un tiek nodota nākamajām paaudzēm. “Daina Textile” tekstilizstrādājumi top senās tradīcijās, izmantojot aušanas iekārtas, kuras izgatavojis meistares tēvs. Tā rodas mākslas darbi, kas vienlaikus ir unikāli, neatkārtojami un reizē arī praktiski, sildot un ļaujot sajust tikai roku darbam piemītošo enerģiju.
 • Amatnieku darbnīca “Baložu māja” – Baložu māja ir amatnieku darbnīca Mālpilī. Šeit saimnieko restauratore Sarmīte Balode un kokgriezējs Jānis Balodis. Ik dienu darbnīcā tiek atjaunots kāds unikāls mūsu kultūrvēstures objekts un darināti jauni kokamatniecības darbi. Darbnīcas īpašā lieta ir piparkūku koka formu darināšana un piparkūku cepšana.
 • Baltu rotu darbnīca – Rotu darbnīca “Baltu rotas” ir ģimenes uzņēmums, kura piedāvājumā ir seno baltu tautu rotu bagātības, kas nebeidz pārsteigt ar savu formu, rakstiem un stāstu. Šis unikālais vēstījums tiek stāstīts tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan ietverot senās zīmes un simbolus moderna dizaina rotās.
 • Tekstila darbnīca – darbnīcas mērķis ir saglabāt, pilnveidot un attīstīt mūsdienu vidē seno arodu – aušanu, iepazīstinot apmeklētājus ar aušanas procesu. Prasmīgas meistares rokās diega pavediens pārtop par austu izstrādājumu – šalli, spilvenu, galda celiņu, lupatu paklāju vai salveti. 
 • Aromabreathe darbnīca – „Aromabreathe” darbnīcas pamatdarbība ir dabīgās kosmētikas, augu hidrolātu, zāļu tēju un aroma produktu veidošana. Te darbojas smaržu darbnīca, kurā ikviens interesents var pieteikties un izveidot pats sev piemērotu aromātu no dabīgām izejvielām.
 • PienaLote – meistarklases laikā uz līdzi paņemtā apģērba var izvēlēties gleznot kādu no piedāvātajām idejām vai arī realizēt savu radošo ieceri. Visbiežāk apgleznotie apģērbi ir T krekli, kokvilnas trikotāžas džemperi vai džinsa jakas, tāpat var izvēlēties veidot zīmējumu arī uz kokvilnas auduma maisiņa vai spilvendrānas.
 • Papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules” – papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules” no Siguldas novada pašvaldības vecajiem, sasmalcinātajiem dokumentiem top oriģinālas papīrlietas – grāmatzīmes, dāvanu aploksnes, rotaslietas, pastkartes un īpašs vēstuļu papīrs.
 • Ādas arteļa darbnīca – ādas artelī gan pieaugušie, gan bērni var vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot interesantas un noderīgas dāvanas tuviniekiem vai pagatavot vienkāršus suvenīrus.
 • Keramikas darbnīca – darbnīca iekārtota tā, lai apmeklētāji varētu gan vērot meistarus darbībā, gan iesaistīties paši. Iepriekš piesakoties, iespējams izveidot savu māla svilpavnieku jeb svilpojošu putniņu, iemēģināt prasmes darbā ar virpu, izveidot savu krūzi, trauku vai cita veida suvenīru.
 • Spieķu darbnīca – spieķu darbnīca aicina izdzīvot spieķa izgatavošanas procesu, kam ir vairāk kā 200 gadu sena vēsture. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījies līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām senlejas takām, kļūstot par gājēja neatņemamu ceļabiedru.
 • Dzintaru darbnīca – atraktīvs un piedzīvojumiem pilns stāstījums atklās apmeklētājiem dzintara daudzšķautņainās īpašības, tā apstrādes procesa īpatnības. Apmeklētājiem iespējams uzzināt, kā atšķirt īstu dzintaru no viltojuma, un kāda veida dzintari sastopami dabīgā vidē.
 • Cloudberry Design Latvia – šajā darbnīcā atradīsiet dizaina papīrlietas, plānotājus, sajūtu un atmiņu fotogrāfiju albumus, izglītojošas spēles bērniem un dāvanas raudzībām, kāzām un vecmeitu ballītēm. Plānotāji cilvēkiem, kuras vēlas sasniegt vairāk.
 • Turaidas smēde – “Turaidas smēde” ir neliela metālkalēju darbnīca, kas atrodas Turaidas muzejrezervāta teritorijā. Smēdes kalēja darba pieredze ir kopš 1992. gada, bet smēde patstāvīgi strādā no 1998. gada, piedāvājot apskatīt kalēja izgatavotos metālkalumus un iejusties kalēja ikdienā, iespēja izgatavot kādu piemiņas lietu.
 • Smilšu mākslinieks – mākslinieks piedāvā apskatīt smilšu gleznas, unikālu smilšu kolekciju no visiem pasaules kontinentiem, apskatīt vienīgo darbojošos Latvijas vulkānu. Iepriekš piesakoties, iespējams noskatīties smilšu izrādi, rezervēt piedāvājumu jaunlaulātajiem kāzu dienā vai piedalīties gleznošanas meistarklasē ar krāsām.

*Meistarklašu apmeklējumi jāpiesaka iepriekš.

Romantiskas pastaigas Siguldas novada skaistākajās vietās

*Iesakām izvēlaties laikasptākļiem atbilstošu apģērbu Siguldas novada taku mērošanai.

Aktīvs randiņš Siguldas novada slēpošanas trasēs

 • Siguldas Pilsētas trase – “Siguldas pilsētas trase” ir sportiskākā, garākā un plašākā trase Latvijā ar 350m un 200m garām nogāzēm. Trašu augstuma starpība ir 90m.
 • Reiņa trase – Reiņa trase ir aprīkota ar trīs dažādām trasēm – galvenā trase, iesācēju trase un bērnu parks, garums attiecīgi – 150m, 200m un 100m. Trasē pieejami instruktora pakalpojumi, noma, kafejnīca un naktsmītnes.
 • Kordes trase – “Kordes trase” ir viena no stāvākajām un ekstrēmākajām trasēm Latvijā. Lielās trases garums ir 275 metri un trašu augstuma starpība ir 84 metri. Mazās trases garums ir 160 metri un augstuma starpība ir 30 metri, kas piemērots gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Trases ir aprīkotas ar pacēlāju, pieejama inventāra noma.
 • Rāmkalni – Rāmkalnu slēpošanas trase ir ar 200 metru garu nobraucienu un diviem enkuru pacēlājiem. Pieejami instruktori un inventāra noma, bistro, restorāns. Kalna reliefs ir piemērots kā tiem, kuri vēl tikai mācās stāvēt uz slēpēm un snovborda, tā arī pieredzējušiem. Trase ir aprīkota ar diviem enkuru pacēlājiem, tas nozīmē, ka nav rindu, kā arī kalnā braucot var aprunāties ar līdzbraucēju.
 • Fischer Slēpošanas centrs – ziemas sezonā 1.25 km garā, apgaismotā distanču slēpošanas trase Siguldā ir vienīgā tāda veida saldētā trase Austrumeiropā. Saldējošā sistēma, kura izbūvēta zem trases seguma, ļauj uzturēt sniega segumu un uzsākt slēpošanas sezonu ātrāk,kā arī nodrošina tās nepārtrauktu darbību mainīgos laikapstākļos. Centrā pieejama slēpju inventāra noma, slēpju serviss un instruktoru pakalpojumi.

Smalks randiņš baudot kultūru Siguldas novadā

 • Kapteiņa Granta bērni – dodies piedzīvojumiem bagātā bezgalīgā ceļojumā apkārt visai pasaulei. Kāp uz “Dunkana”  klāja un kopā ar stāsta varoņiem seko nedaudzajiem pavedieniem, meklējot pazudušo Kapteini Grantu .Izjūti satraukumu, bailes un mīlestību. Piedzīvo uzticību un nodevību. Ļaujies Imanta Kalniņa mūzikas burvībai un vieglajai noskaņai. Ieklausies Knuta Skujenieka dzejas rindās, kas atklāj varoņu iekšējo pasauli.
 • Ģirta Ķestera jubilejas izrāde “Vīrietis, kurš gaida” – jautrs un aizkustinošs stāsts par vīrieti, kuram gadās piedzīvojums, kurš liek pārvērtēt savu dzīvi. Parevidēt dzīves “skapi”, lai pielaikotu, kurš kostīmiņš vēl der, bet kurš jau ir par mazu. Tas ir laiks pārvērtēt savas bijušās, esošās un nākotnes attiecības. Tas varētu būt arī stāsts par aktieri Ģirtu Ķesteri. Bet varbūt arī nē. Varbūt tas ir uzdevums skatītājiem – uzminēt, kas stāstā ir no aktiera dzīves, bet kas ir piedomāts. Varbūt tas ir stāsts par mums visiem, nonākot negaidītā situācijā? Bet tas noteikti ir stāsts par attiecībām – par vēlmi mīlēt un tikt mīlētam!
 • Valentīndienas koncerts “Amore Mīla” – jau pagāšgad divi temperamentīgi dziedātāji Roberto Meloni un Jenny May aizsāka romantiskus koncertus Latvijā. Šogad mūziķi sagatavojuši romantisku Valentīndienas koncertprogrammu visiem, kam mīlestība nav sveša. Tas nebūs parasts koncerts. Mūziķi jūs aicina uz īstu, privātu muzikālu tikšanos, atklājot par sevi patiesus un līdz šim nedzirdētus mīlestības stāstus. Nav svarīgi vai esi attiecībās, vai brīvs. Varbūt tieši koncertā sastapsi savu lielo mūža mīlestību. 
 • MIKS DUKURS Valentīn-koncertprogramma “Eternity” – mīlētāji un tie, kas vēl tikai meklē! Runā, ka īsta mīlestība ir mūžīga, tad svinēsim to kopā, visu mīlētāju dienas vakarā, 20:00 @siguldasgaismastornis super romantiskā gaisotnē, ar tematisku mūziku, komplimentiem no Torņa un galvenais jau MĪLESTĪBU! To sniegsim katram, kurš būs ar mums šajā maģiskajā vakarā! 
 • Grupas Credo koncerts “Skaņas, kas izsaka mīlestību” – 2024. gada februārī populārā grupa «Credo» visus romantikas un mūzikas cienītājus aicina uz īpašiem koncertiem Valentīndienas noskaņās – «Skaņas, kas izsaka mīlestību». Koncerti notiks Rīgā, Ogrē, Valmierā un Siguldā, un tajos skanēs gan grupas populārākie skaņdarbi, gan īpašas aranžijas, kas pieskaņoti šo īpašo koncertu romantiskajai noskaņai. 
 • Muzikāla dzejas izrāde “Mīlestības gads” – mīlestība ir savedusi kopā trīs lieliskus Latviešu māksliniekus pāri laikiem, lai priecētu skatītāju sirdis. Nekautrīgi un atklāti.
 • Labdarības koncerts CĪRUĻPUTENĪ – jau ceturto reizi Valters Krauze un viņa skatuves draugi un domubiedri apvienosies ļoti īpašā labdarības koncertā, lai aicinātu ikkatru no mums sajust dalīšanās prieku un kopīgi veikt kādu labu darbu – palīdzēt būt veseliem un laimīgiem Siguldas novada bērniem, kuriem ir nepieciešama nopietna ārstēšana.

Vakara noslēgums, griežot valsi uz deju grīdas

Asāku sajūtu cienītājiem

 • Ledus raftings – sagatavojies iespaidīgam, unikālam un, iespējams, pārsteidzošākajam ziemas piedzīvojumam – ledus raftingam – braucienam, kas aicina iekarot bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” 13 trases līkločus, piedzīvojot adrenalīna pieplūdumu un izbaudot ātrumu līdz pat 50 km/h. Jautrība un neaizmirstamas emocijas garantētas!
 • Izklaides nobraucieni ar skeletonbobu un trases apskate – iedvesmojies un piedzīvo arī Tu saviļņojošo prieku izklaides nobraucienā ar skeletonbobu – atrakcija, kas līdz ar patīkamu saviļņojumu un ātrumu līdz pat 80 km/h izbrauc 13 trases virāžas, sniedzot neaizmirstamas emocijas un atmiņas. 
 • Taxibob nobraucieni ar bobsleju – piedzīvo neaizmirstamas sajūtas un sajūties kā īsts bobsleja sporta dalībnieks! “Taxibob” piedāvā nobraucienus ar bobsleja kamanām.
 • Kameršļūkšanas trase “Almucas” – kameršļūkšanas trase ir vieta, kur ziemas sezonā kopā ar draugiem, radiem, ģimeni jautri pavadīt laiku svaigā gaisā, šļūcot ar kamerām no kalna.
 • “Klikk” – aktīvās atpūtas un izklaides centrs – KLIKK centrs ir lielākais iekštelpu izklaides centrs Latvijā!
 • Izlaušanās spēle no pazemes bunkura – bunkura Volfenšteina pamata uzdevums spēlētājiem ir izlauzties no bunkura, izmantojot loģiku, uzmanību un veiklību. Lai veiksmīgi izkļūtu ārā, būs jādeaktivizē pašiznīcināšanās ierīce, kas paslēpta bunkura tumšajos gaiteņos. Šajā kvestā (spēļu istabā) ir iekļauti lāzertaga elementi, tāpēc katrs no spēlētājiem tiks pie sava lāzertaga ieroča, lai varētu pasargāt sevi un savus komandas biedrus! Šī būs ar adrenalīnu piesātinātākā izlaušanās kādā jebkad esi bijis!

Veselā miesā, vesels gars – baseini, pirtis un spa procedūras

 • Krimuldas Sporta centrs – Krimuldas Sporta centra kompleksā atrodas lielais baseins 25 metri x 4 celiņi, pretstraume, lielā kaskāde, mazais baseins ar kaskādi un masāžas burbuļiem, sauna ar mitrināšanu, aromātiskā tvaika pirts un atpūtas zona ar zviļņiem.
 • Rixwell Segevold Hotel – viesnīca izceļas ar elegantiem numuriem, cenā iekļautām brokastīm, profesionālu apkalpošanu, restorānu un jauku SPA, kur relaksēties un atgūt spēkus pēc notikumiem piesātinātas dienas. SPA zona aprīkota ar peldbaseinu, džakuzi, saunu un pirti.
 • SPA Hotel Ezeri – “SPA Hotel Ezeri” savu viesu labsajūtai piedāvā 30 labiekārtotas istabas ar modernu interjeru, SPA kompleksu ar baseinu un vairākām pirtīm un konferenču telpas, ar iespēju svinēt dažāda veida pasākumus.
 • Viesnīca Sigulda – viesnīca “Sigulda” piedāvā 43 labiekārtotus numurus, restorānu un atpūtas kompleksu ar saunu, tvaika pirti, SPA masāžas vannu un baseinu. Viesnīcas komplekss ir unikāla 19.gadsimta akmens celtne.
 • Rehabilitācijas centrs “Krimulda” – rehabilitācijas centram “Krimulda” ir sena vēsture, laba slava un bagāta pieredze, jo šeit ilgas desmitgades atradusies sanatorija. Rehabilitācijas centrā pieejamas speciālistu konsultācijas, ārstnieciskas procedūras, SPA un ājurvēdiskās procedūras, īpaši dziednieciskie kursi vairāku dienu garumā, individuālās un grupu nodarbības, kā arī romantiski piedāvājumi pāriem.
 • Labsajūtas komplekss Ziedlejas – Ziedlejas ir vieta, kur dabas tuvumā uzlādēties kopā ar sev tuvajiem. Atrodamies netālu no Siguldas, Gaujas senlejas krastā un piedāvājam dabas spa jeb pirts rituālus, kā arī naktsmītnes, veidojot kompleksu ar starptautiski novērtētu arhitektūru un dizainu.
 • Siguldas Sporta centrs – daudzfunkcionāls sporta centrs ar mūsdienīgu sporta aprīkojumu, 25m peldbaseinu, smagatlētikas un trenažieru zāli, 100m skrejceliņu. Ģimenes ar bērniem novērtēs ūdens atrakciju parku ar divām slīdrenēm, trīs dažādam pirtīm, SPA vannu, pretstraumju baseinu un bērnu ūdens atrakciju stūrīti.
 • Bucefāls – viesu nams “Bucefāls” piedāvā 6 komfortablus numurus. Viesu namā ir plaša banketu un semināru zāle 100 m2 platībā, atpūtas komplekss ar pirti un nelielu atpūtas zāli, baseinu un Japāņu baļļu. Katrs numuriņš ir aprīkots ar dušu, tualeti un balkonu.
 • Viesnīca ”Santa” – viesnīca “Santa” piedāvā 14 labiekārtotus dažāda tipa numurus. Viesnīcā darbojas restorāns un pirts komplekss.
 • Estētiskās medicīnas centrs Skin Profile – ”Skin Profile” ir uzņēmums, kas piedāvā klientiem estētiskās kosmetoloģijas pakalpojumus sejai un ķermenim, speciālistu konsultācijas, ārstniecību un kopšanu.  Ar profesionālu kosmetoloģijas un medicīnas iekārtu palīdzību tiek risinātas estētiskās ādas nepilnības, tādas kā pretnovecošanās (grumbu mazināšana) dažādām zonām, asinvadu un kapilāru problēmas uz sejas, pigmentācija, mitruma atjaunošana, rētu un striju korekcija, akne, lāzerepilācija, estētiskās skaistuma injekcijas, daudzveidīgs klāsts ķermeņa procedūras (vakummasāža, limfodrenāža, elektroporācija, radiofrekvence, elektrolipolīze u.c.), veselības vēnu infūzijas.
 • ”Malus” veselības veicināšanas centrs – veselības profilakses centrs “Malus” sadarbībā ar augstas klases speciālistiem nodrošina individuālu pieeju katram klientam. Veselības veicināšanas centrā iespējams izbaudīt relaksējošas un ārstnieciskas masāžas, izmēģināt jogas dziedniecisko ietekmi, veselības vingrošanu, kā arī homeopātu veselības ieteikumus.

Skaista pāra fotosesija

 • Siguldas fotogrāfi palīdzēs piefiksēt un iemūžināt Jūsu dzīves skaistākos mirkļus.

Kino – gadiem pārbaudīta randiņu klasika

 • Kino Lora – trīs dažādās kino zālēs iespējams noskatīties jaunākās kinofilmas izcili komfortablos apstākļos. Lielie ādas krēsli aprīkoti ar galdiņiem, kuros iestrādāts apgaismojums ērtākai ēdiena baudīšanai un servisa poga viesmīļa izsaukšanai.

Saldākās kūkas un gardākā kafija Siguldas novadā

 • Sucre. Sweet boutique – saldumu burve Anastasija Parafiņuka ir atvērusi kafejnīcu pašā Siguldas tirgus centrā. Te nobaudāmas kūkas, dažādi saldumi, kā arī siltie dzērieni.
 • Caffeine – “Caffeine” ir īsts kafijas piedzīvojums. Šeit iespējams baudīt visdažādākos kafijas veidus, kā arī gardas uzkodas.
 • Bazārs –  piedāvājuma klāstā atradīsiet bagātīgas sviestmaizes, bagetes, salātus un ne tikai! Modīgi, garšīgi un krāsaini ēdieni!
 • Ezītis miglā – “Ezītis miglā” ir viens no lielākajiem kafejnīcu tīkliem Latvijā. Ezīši ir ne tikai vieta, kur paēst un padzerties, bet arī neskaitāmu kultūras norišu, draudzīgu sarunu un dažādu cilvēku satikšanās punkts. Tajos gaidīts ir ikviens – gan liels, gan mazs un pat četrkājains. Te gaidīts ikviens, kurš vēlas ieturēt garšīgu maltīti, palutināt sevi ar kādu dzērienu, izbaudīt nesteidzīgu kafijas pauzi, atpūsties Ezīša radošajā atmosfērā vai vienkārši svinēt dzīvi!
 • Mr.Biskvīts – viesmīlīgā un mājīgā kafejnīca “Mr.Biskvīts” lielu uzsvaru savā darbībā liek uz dabīgu un gardu konditorejas, kā arī kulinārijas izstrādājumu gatavošanu.
 • Eklers – piedāvājumā salāti, zupas un citi siltie ēdieni, kā arī smalkmaizītes, kūciņas un, protams, gardie ekleri.
 • Cafe Milly – vienā no Krimuldas muižas kompleksa ēkām iekārtojusies mājīgā kafejnīca “Milly”. Nosaukums kafejnīcai dots par godu Millijai – vietējai kaķenei. Sienas šeit apgleznojis mākslinieks Jānis Anmanis kopā ar radošās nometnes “Mākslinieciskās fantāzijas akadēmija” bērniem.
 • SmartCoffee Roastery – Nesen atvērusies kafijas grauzdētava ”SmartCoffee Roastery” ikvienam ļaus nobaudīt Siguldā grauzdēto kafijas garšu un mājīgu atmosfēru.
 • SmartCoffee Spot – Ja vēl nav sanācis šeit iegriezties, tad noteikti iesakām nogaršot krēmīgo kafiju. SmartCoffee Spot atrodas pie degvielas uzpildes stacijas ”Latvijas Naftas”, kur ikvienam ir iespēju nobaudīt Siguldā grauzdēto kafijas garšu.

Vēsturei pa pēdām

 • Turaidas muzejrezervāts un pils – Turaidas muzejrezervāta 42 hektārus lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem tūkstoš gadu garumā, sākot ar 11. gs un ir apmeklētākais muzejs Latvijā. Viduslaiku pils un baznīca, Gaujas lībieši, senais muižas centrs un Dainu kalns – katram savs stāsts.  Turaidas vēsturiskais centrs attīstījies vairāk nekā tūkstoš gadu ilgā laika posmā. Notikumi, kuri risinājušies Turaidas vēsturiskajā centrā, ir cieši saistīti ar norisēm Latvijas un Eiropas vēsturē. Turaidas muzejrezervāts garo gadsimtu kultūrvēsturiskā mantojuma atstātās liecības glabā, pēta un veido pieejamas sabiedrībai.
 • Siguldas Jaunā pils – 11.–13. gadsimtā Siguldas apkārtnē valdīja Gaujas lībieši, kas pilskalnu virsotnēs veidoja koka nocietinājumus. Pirmo mūra ēku Zobenbrāļu ordenis uzcēla 1207.–1209. gadā. 17. gadsimta sākumā Poļu– zviedru karu laikā Livonijas ordeņa pils tika nopostīta, un pils teritorija pārtapa par lēņu muižu, kas 18. gadsimtā iekļāvās Vidzemes guberņā.
 • Livonijas ordeņa Siguldas pils – 1207.gadā celtā Livonijas ordeņa Siguldas pils bijusi veidota kā „castellum” tipa cietoksnis, taču vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Attīstoties uguns šaujamajiem ieročiem, viduslaiku cietokšņi pamazām zaudēja savu sākotnējo nozīmi un 18.gadsimta sākumā Ziemeļu kara laikā tika nopostīta. Kopš rekonstrukcijas darbiem 2011. gadā, pils pieejama apmeklētājiem un kļuvusi par iemīļotu vietu brīvdabas pasākumu organizatoriem.
 • Krimuldas viduslaiku pilsdrupas – Rīgas domkapitula pils celta ap 1255.gadu un bijusi mazākā no visām trim Gaujas senlejas pilīm. Pēc nodedzināšanas 1601.gadā, pils nav atjaunota, tomēr tā joprojām ir viena no skaistākajām skatu vietām, dēvēta par “Bellevue”.
 • Skulmju dzimtas mājas ekspozīcija – Mālpils pagasta Skulmju mājās sezona uzsākās 2022. gada 21. aprīlī – aktiera Valentīna Skulmes dzimšanas dienā. Skulmes pirmo gadu vēra durvis, esot pašvaldības īpašumā.
 • Ziedoņa muzejs – Ikviens muzeja ciemiņš ir aicināts ierasties ar piknika groziņu, lai pēc muzeja apmeklējuma varētu baudīt nelielu pikniku Murjāņu mājas pagalmā. 
 • Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciema tornī – „Līdzko es nonāku Inciemā, kas man joprojām liekas kā īstenās mājas, atmiņas sāk uzmākties ar joni. Senā, gaišā pasaule atveras, senie, jaukie ļaudis ir atkal visapkārt, un es redzu tos tik dzīvi, ka tagadne izbālē un liekas nenozīmīga – kā sapnis, salīdzinot ar pagājību” rakstnieks, dramaturgs, dzejnieks un korespondents Anšlavs Eglītis „Pansija pilī”. 
 • Mores kauju muzejs – Biedrība „Mores muzejs” ir privātais muzejs, kurš ir sabiedriskā kārtā veidots militārs 2.Pasaules kara muzejs. Muzejā apskatāma brīvdabas ekspozīcija ar tās ievērojamāko apskates objektu – Padomju armijas tanku T-34.

Gardākie un krāsainākie kokteiļi bezrūpīgam noskaņojumam

 • Ezītis miglā – Ezītis miglā piedāvā lielu kokteiļu klāstu, kur ikkatrs atradīs sev mīļāko.
 • Valhalla Lounge – nosaukuma “Valhalla Lounge” nozīme ir “Vikingu paradīze” un tā ir vieta, kurā nav vecuma ierobežojumu – jauns, vecs, skaists, interesants, intraverts vai ekstraverts – mēs esam vieta ikvienam. Bārā iespējams nobaudīt neaizmirstamus kokteiļus un gardas uzkodas. “Valhalla Lounge” piedāvā plašāko alus klāstu visā pilsētā. 
 • Full Moon – kafejnīcā “Full Moon” ir iespējams baudīt autentiskas Neapoles picas no malkas krāsns, kā arī nogaršot garšīgu kafiju un atspirdzinošus dzērienus. Kafejnīcā valda patīkama atmosfēra un maltīti iespējams baudīt gan omulīgajās kafejnīcas telpās, gan terasē, gan kupola teltī. “Full Moon” ēdienkartē atrodami arī dažādi sezonas jaunumi un interesantas uzkodas. Katrs ēdiens veidots no kvalitatīviem, īpaši piemeklētiem produktiem.
 • Džapsi Pizza – ģimenes picērijā Džapsi Pizza iespējams nobaudīt pēc labākajām itāļu tradīcijām malkas krāsnī ceptas picas, kā arī dažādus itāļu ēdienus. Atrodās ikoniskajā ēkā “Jāņa Tirgus”, kur iespējams maltīti baudīt plašās terasēs, ietilpīgās ēdamzālē jūtot īstu tirgus atmosfēru!

Īpašie piedāvājumi no uzņēmējiem

 • Hotel Sigulda piedāvā īpašos piedāvājumus romantiskai atpūtai divatā.
 • Mālpils muiža piedāvā īpašos piedāvājumus romantiskai atpūtai divatā.
 • Kafejnīca Full Moon piedāvā nobaudīt Neapoles picas izmantojot akciju – 1+1=3. Akcijas ietveros pasūtot jebkuras divas picas 25 eiro vērtībā, saņem trešo picu – Margarita, bez maksas. Kā arī februāra ietvaros, būs pieejama akcija Aperol dzērienam – divi par viena cenu. Lai saņemtu šos īpašos piedāvājumus veicot pasūtījumu pie viesmīļa jāatsaucas uz šīm akcijām – “1+1=3” vai “Divi Aperoli par viena cenu!” Lai izdevies mīlestības mēnesis!
 • Mālu krogs aicina rezervēt vakariņas krogā un saņemt īpašu pārsteigumu Mīlestības svētkos.