Distance:
6 Km
Grūtības pakāpe: Vidēja
Ilgums:
  • 2-3h
Adrese:
  • Turaidas iela 2a, Sigulda
Lejuplādes:

Piemērots ceļotājiem, kuriem interesē Gaujas senlejas krastos esošie dabas un kultūras pieminekļi. Tieši dabas apstākļi, ģeoloģiskās norises pēdējo 10 000–15 000 gadu laikā un to rezultāts – sarežģīts reljefs, stāvas gravas un krasta palikšņi to saskarsmes vietās, uz kuriem cēla pilis, ir iemesls, kādēļ šeit tapa lībiešu nocietinātās apmetnes, ko pēcāk nomainīja vācu no laukakmeņiem celtās monolītās mūra pilis. Ja nebūtu ledāja veidotās Gaujas senlejas, Siguldas dabas un kultūrainava būtu pavisam citāda!

Ieteicamais laiks maršruta veikšanai – aprīlis – oktobris. Īpaši ieteicams ievu ziedēšanas, krāsaino rudens lapu laikā un skaistās ziemas dienās, kad nav daudz sniega, kas netraucē iešanu pa takām. Piemērots ir arī agrs pavasaris, kad koku un krūmu lapotne neaizsedz skatus uz senleju.

Der zināt! Maršruta veikšanai nepieciešami piemēroti apvidus apavi un Turaidas apvidus karte. Koka kāpnes mitrā laikā var būt slidenas. Ieeja Turaidas muzejrezervātā ir par maksu. Katrs pats ir atbildīgs par drošību maršruta veikšanas laikā.

Iesakām! Šo maršrutu var apvienot ar Siguldas vai Krimuldas apskates maršrutu vai kādu no to daļām.

Apskates objekti

Gaujas Nacionālā parka informācijas centrs
Gūtmaņala
Viktora ala
Mazā ala
Vikmestes upe
Taurētāju kalns
Turaidas muzejrezervāts un pils
Birkas:
apļveida maršruti 5-10km maršruti maršruti ar alām dabas maršruti