Grūtības pakāpe: Viegla
Adrese:
Lejuplādes:

Gaujas nacionālā parka putnu faunu no dabas tūrisma viedokļa novērtē gan ārvalstu, gan arī vietējais putnu vērotājs. Kā piemēru var minēt Pelēko cielavu lielāko ligzdojošo populāciju Latvijā.

Ieteicamais laiks maršruta veikšanai – maija otrā puse, jūnija sākums.

Gaujas Nacionālā parka putnu faunu no dabas tūrisma viedokļa novērtē gan ārvalstu, gan arī vietējais putnu vērotājs. Nogāžu meži ar veciem lapu kokiem pievilina retāk sastopamās dzeņu sugas.  Parkā sākusi ligzdot urālpūce un biežāk sastopama arī Latvijas mazākā pūce – apodziņš. Nozīmīgi biotopi ir veco muižu parki un alejas, kas piesaista daudzas parastākas, taču līdz ar to vieglāk novērojamas putnu sugas. Uzzini vairāk, lejupielādējot maršruta PDF brošūru.

Der zināt! Putnu vērošanas maršrutu vislabāk sakombinēt ar atbilstoša līmeņa nakšņošanas iespēju, kas neatrodas pilsētā. Lielākā priekšrocība ir agra rīta pastaigai pa apkārtni pirms labām brokastīm, lai var izmantot laiku no saullēkta līdz plkst. 08.00 saviem rīta klejojumiem. Priekšrocība ir naktsmītnēm ar blakus esošiem veciem parkiem. Katrs pats ir atbildīgs par drošību maršruta veikšanas laikā. Glābšanas dienesti: 112.

Iesakām! Maršrutā var doties katrs pats, iepriekš rezervējot naktsmītnes un izplānojot maršruta loģistiku. Šajā gadījumā vēlamas priekšzināšanas vai arī līdzbiedrs, kas “putnu lietās” orientējas vismaz amatiera līmenī. Ja vēlaties profesionālu pasākuma organizāciju un maksimālu putnu sugu sarakstu savā “listē”, izmantojiet profesionālu gidu – putnu vērotāju pakalpojumus. Vērojot putnus, atceries, ka svarīgākās ir “putnu intereses”, tādēļ maksimāli izvairies no putnu ierastā dzīvesveida un dzīvesvietas traucējuma!

Apskates objekti

Ceļošana ar sabiedrisko transportu
Birkas:
10km un vairāk maršruti līnijveida maršruti auto maršruti dabas maršruti