Distance:
13,7 Km
Grūtības pakāpe: Vidēja
Augstuma starpība: 83m
Ilgums:
  • 4h
  • 1.5h
Adrese:
  • Turaidas iela 2A
Kontakti:
Lejuplādes:

Siguldas klasika Gaujas nacionālajā parkā – 13,7 km garais maršruts piedāvā ikvienam izbaudīt ainavisko daudzveidību Gaujas senlejā, kurā meklējami interesanti dabas objekti un novērojama maz skarta savvaļas daba. Augstuma starpība 83m, nepieciešamais laiks braucienam ar velosipēdu aptuveni 1,5h.

Ieteicamais laiks maršruta veikšanai no aprīļa līdz oktobrim. Īpaši ieteicams ievu ziedēšanas un krāsaino rudens lapu laikā.

Der zināt! Aicinām jūs saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības! Maršruta veikšanai nepieciešami piemēroti apvidus apavi, Siguldas un Krimuldas apvidus karte. Koka kāpnes vietām var būt bojātas, slapjā laikā slidenas. Respektējiet objektos izvietotās informācijas zīmes! Katrs pats ir atbildīgs par drošību maršruta veikšanas laikā. Iesakām! Šo maršrutu vai tā daļu var apvienot ar citiem Siguldas un tās apkaimes maršrutiem. Maršrutu no Kājnieku tilta pār Gauju var veikt arī pa Gaujas senlejas pamatkrasta apakšdaļu. Pie Pilsētas trases var izmantot pacēlāju, vai doties augšup pa kāpnēm.

Apskates objekti

Gūtmaņala
Bundulītis
Tilts pār Gauju
Piedzīvojumu parks “Tarzāns”
Bobsleja un kamaniņu trase
Fischer Slēpošanas centrs
Velnalas klintis un ala
Krimuldas muiža
Krimuldas serpentīna ceļš