Maršruts Sigulda - Murjāņi - Sigulda ir 30 km garš un aptver interesantus dabas objektus - Ziedleju klintis, Katlapu iezi, Lielo akmeni, Kubeseles dabas taku u.c. Maršruts piemērots aktīviem cilvēkiem, kas teritoriju starp Inčukalnu un Siguldu vēlas iepazīt no pavisam cita skatu punkta. 

Līdz Gaujas ciematam tas daļēji sakrīt ar vēsturisko Vidzemes šosejas vietu (saglabājušies nelieli, asfaltēti ceļa posmi) un šķērso blīvi apdzīvotas vietas, taču no minētā ciemata līdz Siguldai tas līkumo pa nomaļiem nacionālā parka mežiem, šķērsojot vairāku mazo upīšu dziļās gravas. Maršruts ietilpst Gaujas Nacionālajā parkā. To var veikt ar kājām vai ar apvidus divriteni.

Ieteicamais laiks maršruta veikšanai – aprīlis – oktobris. Īpaši ieteicams ievu ziedēšanas vai rudens lapu zelta laikā. Ja nav bieza sniega sega, to var veikt arī skaistā ziemas dienā. Te gan jāņem vērā, ka takas un meža ceļi netiek tīrīti.

Der zināt! Maršruta veikšanai nepieciešami piemēroti apvidus apavi (vai apvidus velosipēds) un karte “Rāmkalnu” – Siguldas posmā. Noderēs navigācijas ierīces. Pirms brauciena vērts ieiet “Rāmkalnu” informācijas punktā. Aiz Gaujas ciemata var “pazaudēt” vajadzīgo ceļu, jo dažviet ir noplēstas norādes. Katrs pats ir atbildīgs par drošību maršruta veikšanas laikā. Glābšanas dienesti: 112.

Apskates objekti

Katlapu iezis
Ziedleju klintis
Lorupes ieleja
Ķeizarkrēsls un Ķeizarskats
Bobsleja un kamaniņu trase
Gaisa trošu ceļš (vagoniņš)
Kubeseles dabas un vēstures taka
Birkas:
dabas maršruti laivošanas maršruti velo maršruti