Rudens brīvlaikā ieplāno savu atpūtas un izklaides laiku Siguldas novadā! Zelta rudens laiks pilsētā nupat kā ir atnācis, prieka brīžus ļaujot izbaudīt kā āra vidē, tā arī iekštelpās! Siguldas novadā ikkatrs spēs atrast ko sev tīkamu un saistošu! Viena diena atpūtai pat iespējams ir par maz, tādēļ ieskaties piedāvājumā un saplāno brīvdienas kaut visai nedēļai!

DABAS PIEDZĪVOJUMS

Kājāmgājēju un velosipēdu maršruti

Iepazīsti sev jaunas un vēl neizstaigātas takas un celiņus, visa novada ietvaros! Siguldas novadā ir pieejami dažādas pakāpes un grūtības maršruti sākot no 3,5 km līdz pat 50 km gariem, bet ļoti baudāmiem un skaistiem šajā rudens lapu laikā!

Lēdurgas dendroparks

Gadu gaitā Lēdurgas dendroparks kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu. Lēdurgas Dendroparks piedāvā skolēnu, grupu un individuālās ekskursijas gida pavadībā. Piedāvā ielūkoties parka daudzveidīgajā un bagātīgajā augu pasaulē, ieklausīties putnu balsīs un baudīt dabas skaistumu. Ekskursiju saturs tiek pielāgots gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Skolēnu grupām sagatavots īpašs piedāvājums ar uzdevumiem, darba lapām, iespēju pašiem veikt izpēti Dendroparka augu valstībā. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija ekskursijām ar gidu!

Bonsai parks

Lai arī Bonsai mākslas pirmsākumi ir meklējami tālo austrumu kultūrās, aizvien vairāk tas savu popularitāti iemanto arī Eiropas sabiedrībā. Relaksācija, jaunas zināšanas un pieredze, dabas skaistums, miers – tās ir pamatvērtības ko var iegūt apmeklējot Bonsai parku. Parkā iespējams redzēt ļoti plašu Bonsai koku kolekciju, kurus ir iespējams arī iegādāties. Parks piedāvā ekskursijas gan grupām, gan individuāliem interesentiem. Tāpat regulāri notiek dažāda veida meistarklases un parkā iespējams svinēt savus svētkus!

ReWild piedzīvojums dabā

Tas ir stāsts par vērtībām, par laika pavadīšanu dabā, par aizraujošiem piedzīvojumiem, kuri veido kopīgas atmiņas. Pavadi brīvo laiku dabā, pildot dažādus uzdevumus! Maršruti ir dažādas grūtības pakāpes, lai piedalīties var visi!

(iz)cilpo Siguldas novadu

Novadniekiem un pilsētas viesiem iespēja doties aptuveni četru kilometru garā pastaigā, piedaloties vēl nebijušā brīvdabas aktivitātē “Izcilpo Siguldas novadu”, ar interaktīvās digitālās spēles palīdzību. Kā sagatavoties, kā sākt spēli? Tas tev ir jānoskaidro!

PIEDZĪVOJUMS KULTŪRĀ

Anšlava Eglīša ekspozīcija

Inciema torņa 2. stāvā izvietota ekspozīcija “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kurā var iepazīties ar rakstnieka dzīvesgājumu vizuāli uztveramā veidā. Veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti. Telpa ir veidota kā grāmata – stāsts bez robežām, pilns humora, neraugoties uz grūtībām meklējot savu pašizpausmes ceļu.

Gaujas Plostnieka stāsts

Ekspozīcija mājvietu radusi pašā Gaujas krastā, un tā iepazīstina ar plostnieku dzīvi uz upes pagājušā gadsimta vidū. Apmeklētāji aicināti arī iemēģināt roku senajā plostu siešanas tehnikā,  pašiem sasienot miniatūru suvenīru plostiņu, tāpat iemēģināt plostnieka amata prasmes ‘pinčojot’, ‘kantējot’ un ‘bomējot’. Ekspozīcijas teritorijā iespējams iepazīties arī ar plostnieku darba rīkiem, kas tika izmantoti darbā koku pludināšanā pa Gauju. 

Skulmju dzimtas mājas ekspozīcija

Skulmju māju apkārtne aprakstīta Ivandes Kaijas romānā “Iedzimtais grēks”. Šobrīd apskatei atvērtas 3 telpas – Martas un Otto Skulmju istaba, Valentīna Skulmes istaba un veranda. No verandas un mājas pagalma skats uz Mergupi. Mājas apskate gida pavadībā uz iepriekšējas pieteikšanās!

Izstādes

No 07.10.2023. līdz 12.11.2023. Siguldas pils kvartāla dīķa mājā skatāma interaktīva Anetes Meleces ilustrāciju oriģinālu izstāde “Anetes kiosks: stāsti, grāmatas, ilustrācijas un citas lietas”

No 07.10.2023. līdz 04.11.2023. Kultūras centrā “Siguldas Devons” skatāma Ilonas Vīklandes (Ilon Wikland) ilustrāciju izstāde

PIEDZĪVOJUMS AR DZĪVNIEKIEM

Safari parks More

Brieži pie cilvēkiem jau pieraduši, tāpēc tos ne tikai iespējams redzēt skrienam pār pļavu, bet arī apskatīt pavisam tuvu, pabarot no rokas un arī nofotografēties. Atļauts ņemt līdzi ēdienu briežu barošanai, piemēram, sausu maizīti, burkānus un ābolus. Ir iespējams pirms ekskursijas iegādāties arī briežu speciālo barību. Parkā izveidots īpašs maršruts pastaigai aptuveni stundas garumā un iespējama ekskursija gida pavadībā. Gids dzīvniekus pievilina tuvāk, pastāsta par briežiem, to dzīvi un uzvedību, kā arī ekskursijas beigās dod iespēju apskatīt briežu ragu kolekciju.

Siguldas Zoo

Lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas 11ha plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt zebras, kamieļus, lemūrus, lamas, alpakas, dambriežus, hailandas govis, poitou ēzelīšus, trusīšus, valē kazas, pāvus, surikatus un daudz citus dzīvnieciņus. 

Augusta Stallis

“Augusta stallis” vēlas dāvāt prieku tiem, kas grib iepazīt un saprast zirgu, saņemot milzīgu mīlestības, prieka un enerģijas devu. Ekskursija un aizraujoši stāsti par zirgiem; zirgu psiholoģijas pamati un kāpēc zirgs pasauli uztver kā zirgs. Individuālās nodarbības tiem, kas vēlas iepazīt zirgu, saprast tā uzvedību, psiholoģiju un rast īpašu kontaktu ar zirgu.

Jauno Jātnieku skola

Sniedziet bērnam iespēju iepazīt un iegūt pirmo pieredzi jāšanā ar poniju! Veselīga un prieka pilna atpūta garantēta! Piepildiet sapni – jāt ar zirgu! Šis ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā samazināt stresu un atpūsties no ikdienas rūpēm. Uzņemiet dabas enerģiju, un izvēdiniet galvu, dodoties pastaigā lielajā meža aplī. 

Stallis Ataugas

Stallis “Ataugas” piedāvā iepazīt zirgu dzīvi, viņu paradumus un raksturus kā arī pacienāt dzīvniekus ar kārumiem. Aicināti visi kam interese iepazīt zirgus kā dzīvniekus. Te iespējams vizināties ponija vai zirga mugurā no maza līdz lielam!

“Zuši” – izjādes ar zirgiem

Izjādes ar zirgiem instruktora pavadībā pa meža takām un gar Gaujas krastu. Pēc interesentu vēlēšanās pieredzējis instruktors apmāca iesācējus sagatavot zirgu izjādei, lai labāk ar to iepazītos un sadraudzētos, un apgūt jāšanas prasmi.

VĒSTURES PIEDZĪVOJUMS

Mores kauju muzejs

Muzejā apskatāma brīvdabas ekspozīcija ar tās ievērojamāko apskates objektu – Padomju armijas tanku T-34. ekštelpu ekspozīcija veltīta Mores kauju piemiņai un to nozīmīgajiem pavērsieniem 2. Pasaules kara laikā, kā arī 19. un 20.gs. mājsaimniecības un amatniecības priekšmetiem.

Siguldas Jaunā pils

Pilī iekārtota ekspozīcija par pils vēsturi. Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, ko pēc arhitekta Alfrēda Birkhāna veiktā pārbūves projekta 1937. gadā uzskatīja par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā. 

Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāta 42 hektārus lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem tūkstoš gadu garumā, sākot ar 11. gs un ir apmeklētākais muzejs Latvijā.

Foto: Reinis Hofmanis

Livonijas ordeņa Siguldas pils

Zobenbrāļu ordeņa Siguldas pils ir senākā no novada pilīm. Ikvienam ir iespēja uzkāpt Ziemeļu tornī, izbaudīt senatnīguma auru un ainavas, kas paveras no torņa uz Gaujas senieleju un pārējiem pilsētbūvniecības pieminekļa vēsturiskajiem centriem. 

EKSKURSIJAS

Vēloties izmantot iespēju iepazīt pilsētu vēl tuvāk, ir iespējams rezervēt ekskursiju kopā ar pavadošu personu – gidu, tādējādi uzzinot sev noderīgus faktus un gūstot informāciju, paraugoties uz vietām un objektiem no sev nezināma rakursa – gidu pakalpojumi.

Turpretī Gaujas Nacionālais parka dabas centrs piedāvā iepazīties ar ģeoloģijas vēsturi, cilvēka un dabas mijiedarbību, daudzām Latvijā sastopamām augu un dzīvnieku sugām, kā arī  apgūt jaunas zināšanas par Gaujas senleju un tās rašanos iesaistoties praktiskās nodarbībās – izmantojot spēles, interaktīvu inventāru, aizraujošus apskates materiālus un mācīties arī dodoties dabā. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija! Plašāk – šeit.

PIEDZĪVOJUMS AKTĪVAJĀ ATPŪTĀ

KLIKK aktīvās atpūtas centrs

KLIKK centrs ir lielākais iekštelpu izklaides centrs Latvijā! Vieta, kur gūt pozitīvas un aizraujošas emocijas visai ģimenei! Visas izklaides ir pieejamas veicot individuālu vai privātas grupas rezervāciju! Iespējams apvienot izklaidi ar gardu maltīti KLIKK kafe, kurā ikviens var izvēlēties garšīgu un veselīgu ēdienu uz vietas, vai pasūtīt līdzņemšanai!

Brīnumu mežs

“Brīnumu mežs” ir bērnu izklaides centrs iekštelpās, bērniem līdz 12 gadu vecumam. Bērnu izklaides centra plašajās telpās pieejama trīsstāvīga atrakcija ar šķēršļu joslu, slidkalniņiem, bumbu baseinu, šūpolēm un labirintu, kā arī divi batuti, Xbox spēles un deju grīda, galda futbols un atsevišķi norobežots spēļu laukums centra mazākajiem apmeklētājiem (līdz 3 gadu vecumam).

Disku golfs

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? – tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Siguldas novadā pieejamas 3 disku golfa trases:

Lēdurgas dendroparkā pieejama disku noma. Iepriekšēja rezervācija pa T. +371 25549747

Inčukalna medību pils teritorijā nav disku noma. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Disku golfa laukums “Reinis”. Pieejama disku noma, bet ir iespēja spēlēt ar savu inventāru. Iepriekšēja rezervācija pa T. +371 29272255

Lāzertags Poligon – 1

Ja trūkst adrenalīna vai vienkārši vēlies sevi neparasti izklaidēt, tad pieņem Lāzertag izaicinājumu! Šī komandas spēle aizraus ikvienu, turklāt tā lieliski saliedē kolektīvu – tikai kopējiem spēkiem jūs spēsiet paveikt spēles misiju!

Izlaušanās spēle no pazemes bunkura

Bunkura Volfenšteina pamata uzdevums spēlētājiem ir izlauzties no bunkura, izmantojot loģiku, uzmanību un veiklību. Lai veiksmīgi izkļūtu ārā, būs jādeaktivizē pašiznīcināšanās ierīce, kas paslēpta bunkura tumšajos gaiteņos. Šajā kvestā (spēļu istabā) ir iekļauti lāzertaga elementi, tāpēc katrs no spēlētājiem tiks pie sava lāzertaga ieroča, lai varētu pasargāt sevi un savus komandas biedrus! Šī būs ar adrenalīnu piesātinātākā izlaušanās kādā jebkad esi bijis!

Motokrosa un kvadraciklu trase “KMH”

“KMH” trase ir vieta, kur uzlādēties, apgūt jaunas iemaņas un aktīvi pavadīt laiku kopā ar draugiem, kolēģiem un ģimeni. 

Spēle Escape Town

Spēle ir paredzēta visiem, kas alkst sevi izaicināt un ir gatavi ļauties spilgtām emocijām. Šīs spēles ietvaros komandas nonāks Auchiburgas pilsētā, kas pēc 1942. gada pagaidu pamiera noslēgšanas ir sadalīta trīs ietekmes zonās- vācu, krievu un amerikāņu. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija.

Sigulda Adventures aktivitātes

Izbrauc ar vagoniņu, redzot Gaujas senlejas abus krastus, izlido Aerodium vēja tunelī un sajūties kā putns debesīs, izmēģini Zērgli vai gumijlēkšanu, pārbaudot cik augstu spēj kāpt tavs adrenalīna līmenis! Vēl pēdējie metri, kamēr iespējams ņemt dalību aktivitātēs, ko piedāvā Sigulda Adventures!

Piedzīvojumu parks “Tarzāns”

Baltijā lielākais brīvdabas piedzīvojumu parks izklaidēs visu ģimeni! Te atradīsiet šķēršļu trasi kokos, batutu parku, milzu šūpoles, katapultu un citas atrakcijas. Parkā atrodas rodeļu trase, kas ir izvietota uz vienas no stāvākajām nogāzēm Latvijā.

Kino Lora

Trīs dažādās kino zālēs iespējams noskatīties jaunākās kinofilmas izcili komfortablos apstākļos. Lielie ādas krēsli aprīkoti ar galdiņiem, kuros iestrādāts apgaismojums ērtākai ēdiena baudīšanai un servisa poga viesmīļa izsaukšanai. Skolēnu brīvlaika laikā kino būs atvērts katru dienu! 

Ūdens prieki

Varbūt vēl kāda ūdens aktivitāte ir palikusi nebaudīta?

PIEDZĪVOJUMS DARBNĪCĀS

Siguldas pils kvartāla un citas radošās darbnīcas

Izvēlies no daudzveidīgā saraksta darbnīcu, kurā iegūt jaunas vai pilnveidot esošās prasmes un ļaujies darbošanās procesam!

Baltu rotas Tekstila darbnīca Aromabreathe darbnīca Pienalote Papīrmākslas darbnīca “Viktora vēstules” Ādas arteļa darbnīca Keramikas darbnīca Spieķu darbnīca Sajūtu dimanti Cloudberry Design Latvia Amatnieku darbnīca “Baložu māja” Daina Textile Anete Kalniņa un Mālpils senā mācītājmuiža Sveču un aroma namiņš Turaidas smēde Dzintaru darbnīca

Noteikti vērts ielūkoties arī meistarklašu un degustāciju piedāvājumā, iespējams atklāsi ko sev jaunu vai iegūsi prasmi, ko iespējams attīstīt arī turpmāk!

Neaizmirstot arī par pienācīgu atpūtu un baudījumu garšas kārpiņām – naktsmītnes un ēdinātāji aicina izbaudīt un izgaršot īpaši karaliskus piedāvājumus šai rudens laikā! Pasākumu baudītājiem aicinām ielūkoties iknedēļas notikumos – šeit! Lai bagātīga uzturēšanās Siguldas novadā!

Sigulda – vieta piedzīvojumiem!