Distance:
5 Km
Grūtības pakāpe: Vidēja
Ilgums:
  • 1-1.5h
Adrese:
  • Vītiņkalni, Krustiņi, Inčukalna pagasts, Siguldas novads
Lejuplādes:

Loju ne velti dēvē par Klinšupīti. Par spīti šeit baudāmajiem skatiem, Lojas krasti nav tik populāri un tūristu iecienīti kā Braslai vai Amatai. Maršruts sākas no Murjāņiem, atpūtas parka "Rāmkalni"

Loju ne velti dēvē par Klinšupīti. Par spīti šeit baudāmajiem skatiem, Lojas krasti nav tik populāri un tūristu iecienīti kā Braslai vai Amatai. Gar Lojas labo krastu lejpus Inčukalna – Valkas (A3) ceļa stiepjas takas, kur nav jāpārvar lielas reljefa starpības. Siltā laikā atsevišķus upes posmus var arī brist (smilšaina, vietām akmeņaina gultne), jo Loja ir ļoti sekla upīte. Šī ir piemērota vieta nūjotājiem un dabas vērotājiem, jo te redzami interesanti augi, putni, kukaiņi un sēnes.

Ieteicamais laiks maršruta veikšanai – aprīlis – oktobris. Lojas krasti pavasarī priecēs ar ievziediem un vizbulītēm, rudenī – ar krāsainām lapām un krītošo zīļu čabēšanu. Pārgājienu var veikt arī skaistā ziemas dienā.

Der zināt! Maršruta veikšanai nepieciešami piemēroti apavi. Vēlama apvidus karte. Pirms gājiena vērts iegriezties “Rāmkalnu” informācijas punktā. Staigājot gar stāvajiem krastiem, esiet uzmanīgi, jo tie pakļauti upes ūdens erozijai! Katrs pats ir atbildīgs par drošību maršruta veikšanas laikā.

Birkas:
līdz 5km maršruti līnijveida maršruti dabas maršruti