Adrese:
  • Siguldas novads
Kontakti:

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? – tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu.

Disku golfu spēlē īpašos disku golfa laukumos, kuros parasti ir 18, retāk 9 grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi – koki, reljefs, ūdenstilpnes, spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Disku golfa stiprā puse ir pieejamība un vecuma neierobežotība. Izbaudi spēles gaitu!

Siguldas novadā ir pieejamas 3 disku golfa trases:

Reiņa trase, “Kalnzaķi”, Krimuldas pagasts, Siguldas novads

Lēdurgas Dendroparks, Lēdurga, Krimuldas pagasts, Siguldas novads

Parka teritorijā izvietoti 19 disku golfa grozi – viens grozs paredzēts treniņa nolūkiem un 18 grozi ietver spēles laukumu. Trase ir īpaši ainaviska un ar pievienoto vērtību, jo atrodas tieši Lēdurgas Dendroparkā, kurā var iepazīt Latvijas un svešzemju augu pasauli, rīkot piknikus, doties ekskursijā gida pavadībā, darboties radošās darbnīcās un iepazīt Krimuldas un Lēdurgas pagastu vēstures līkločus.

Inčukalna Medību pils, Kārļzemnieki, Inčukalna pagasts, Siguldas novads

Inčukalna disku golfa laukums ir īpašs gadījums Latvijā, jo lielākā daļā laukuma atrodas Latvijas Valsts mežu teritorijā. Šajā laukumā iespējams pieredzēt vairākas nestandarta metienu līnijas, kādas ir reti sastopamas citur. Šis ir īstais laukums, kur praktizēt “S” līnijas šauros meža koridoros, tāpat nepamanīts nepaliks arī 12. grozs, kas izaicinās spēlētājus izdarīt milzu haizeri. Dabas baudītājiem Inčukalna disku golfa laukums piedāvā sastapt Dižegli pie otrā celiņa, kā arī paviesoties Velnalā pa taku uz priekšu no ceturtā groza, kur iespējams iestiprināties ar Velnalas avota ūdeni. Pieejama bez maksas autostāvvieta un āra WC.

Birkas:
aktīvā atpūta

Darīt